Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Oczyszczacz powietrza z lampą UV – czy warto?

Oczyszczacz powietrza z lampą UV – czy warto?

Oczyszczacze powietrza z lampą UV to modele, o których producenci mówią, że będą w stanie zniwelować dużo bardziej skutecznie wirusy oraz bakterie. W obecnych czasach, kiedy większość z powodu koronawirusa zaczęła przykładać wagę do ochrony własnego zdrowia, wydaje się to bardzo dobrym rozwiązaniem. Jak działa lampa UV i jaki model z lampą UV warto kupić?

Oczyszczacz powietrza z lampą UV jak działa lampa z promieniowaniem ultrafioletowym?

Lampy UV od dawna znajdują różnorodne zastosowanie, również w celach medycznych, ponieważ energia przekazywana przez wiązkę światła UV-C jest w stanie zmieniać, czy też rozerwać łańcuch DNA, również bakterii i wirusów. Z tego powodu tego typu lampy wykorzystuje się np. w kosmetologii, czy wspomnianej medycynie. Z ich funkcjonalności korzystają również producenci oczyszczaczy powietrza, wykorzystując lampy UV do swoich urządzeń. Niestety sama lampa UV nie jest w stanie dostatecznie oczyścić powietrza, dlatego też oczyszczacze powietrza z lampą UV najczęściej posiadają również inne rodzaje filtrów. Czy warto zatem kupić oczyszczacz powietrza z lampą UV? Myślę, że jak najbardziej tak, jeśli został on wyposażony również w innego rodzaju filtrację, filtry wstępne, HEPA i węglowy, tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się naprawdę dobrze przefiltrowanym powietrzem.

Gdzie znajdują zastosowanie oczyszczacze powietrza z lampą UV?

Oczyszczacze powietrza z lampą UV będą dobrym wyborem zarówno do domu, mieszkania, jak również biura, czy przychodni. Dodatkowa lampa UV pozwala na niwelowanie wirusów i bakterii unoszących się w powietrzu. Takie urządzenie jest jak najbardziej skuteczne, ale również całkowicie bezpieczne. Nie należy przejmować się również, że będzie nieekonomiczne, ponieważ stosowane w oczyszczaczach powietrza lampy UV-C LED są zazwyczaj zasilane niewielkim napięciem.

VESTFROST VP-A1S70WH- oczyszczacz powietrza z lampą UV

Oczyszczacz powietrza VESTFROST VP-A1S70WH został wyposażony w lampę UV-C LED, filtr wstępny, filtr HEPA, filtr węglowy oraz jonizator, co daje gwarancję usunięcia z powietrza szkodliwych zanieczyszczeń w tym pyłów PM 2.5 i PM 10, wirusów, bakterii, pleśni, grzybów itp. Model VESTFROST VP-A1S70WH to bardzo wydajne urządzenie, jego wydajność wynosi aż 620m3, a powierzchnia oczyszczania to 80m2. Pomimo tak dobrej wydajności urządzenie jest stosunkowo niewielkie i lekkie, a jego pobór energii nie nadwyręży domowego budżetu. VESTFROST VP-A1S70WH może pracować także w nocy, ze względu na bardzo cichą pracę. Chociaż duńska firma Vestfrost nie ma dużego doświadczenia w produkcji oczyszczaczy powietrza, to już należy do czołówki tego typu producentów. Warto dodać również, że posiada atrakcyjne ceny w porównaniu do konkurencji. Model VESTFROST VP-A1S70WH, znajdziemy w dobrych sklepach z oczyszczaczami powietrza już za ok. 1999 zł. Wybierają oczyszczacz powietrza z lampą UV, warto zwrócić uwagę na modele od Vestfrost, pamiętając, aby kupować jedynie u sprawdzonego sprzedawcy.

 

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także