Piątek, 03.07.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Najzdrowsze kołdry z alpaki – z miłości do natury

  • Grupa Tipmedia
Najzdrowsze kołdry z alpaki – z miłości do natury
Zapewne każdy z Was kiedyś marzył o tym, aby móc zanurzyć się w krainie jedwabistego luksusu w zaciszu własnego domu. A, co jeśli dodatkowo będziesz to mógł robić praktycznie codziennie? Wracając, do domu po ciężkim dniu pracy opatulić się jej lekkim, miękkim i naturalnym puchem. Takie są właśnie kołdry z alpaki, a gdy połączymy to z wieloletnią tradycją rękodzieła otrzymamy gwarancję zdrowego i naprawdę komfortowego snu.

Z miłości do alpaki…

Założyciele firmy MyAlpaca stworzyli kołdry i poduszki, wypełnione wełną alpaki, głęboko wierząc w powiązania człowieka z jego naturalnym środowiskiem. Marka ta narodziła się również z miłości do alpaki, która jest cudownym i pięknym zwierzęciem, o niezmiernie łagodnym usposobieniu. Jej włosie posiada unikalne właściwości zdrowotne, dzięki czemu doskonale służy jako wypełnienie kołder i poduszek do spania.

Produkty marki dostępne m.in. na https://posciel.to/koldry-z-alpaki są w pełni ekologiczne, stworzone z naturalnych włókien alpaki, które nie są poddawane kolejno żadnym, sztucznym procesom przetwórczym. Kołdry i poduszki MyAlpaca to nie tylko naturalne wypełnienie w postaci włókien alpaki, ale także naturalne poszycie, wykonane z bawełny lub z bawełny z dodatkiem jedwabistego bambusa.  

Pościel

Są one produkowane ręcznie, z dbałością o każdy detal i z użyciem jak najbardziej tradycyjnych technologii produkcji. Na wyposażeniu firmy znajduje się między innymi zabytkowa gręplarka, której dzięki naszym zabiegom udało się przywrócić dawną świetność. Z kolei do pikowania poszycia wykorzystujemy krosna, które zostały wykonane na nasze specjalne zamówienie i odwzorowują dawne, tradycyjne krosna. O powodzeniu na rynku naszych produktów świadczy między innymi to, ile fabryka dała zaangażowania ze strony swoich pracowników w ich realizację. W trosce o jakość naszych produktów, kształcąc kolejne pokolenia mistrzów, wykonujemy jedyne w swoim rodzaju produkty.

Jak to wszystko się odbywa? Czyli kilka słów na temat tego, ile fabryka dała pracy i zaangażowania na rzecz wyprodukowania asortymentu firmy MyAlpaca

Produkowanie kołder i poduszek z wypełnieniem w postaci włókien alpaki stanowi kilkuetapowy proces. Aby produkty, wykonywane przez naszą firmę były jak najwyższej jakości staramy się dbać szczególnie o każdy z nich. Na końcowy produkt składają się kolejno następujące etapy produkcji:

1). Strzyżenie alpak ma miejsce raz do roku, w maju. Z jednej alpaki można pozyskać około 3 kilogramów włókien, co pozwala na wykonanie mniej więcej dwóch podwójnych kołder.

2). Ręczne oczyszczanie włókna na dużych sitach, usuwając z niego tym samym wszelkie zanieczyszczenia pochodzenia roślinnego i drobiny kurzu. Włókno należy prać w ekologicznym mydle, bez dodawania do niego jakichkolwiek środków chemicznych.

3). Gręplowanie – najistotniejszy spośród wszystkich etapów produkcji – to rozczesywanie włókien alpaki przy pomocy setek malutkich igieł, które są umieszczone na rolkach gręplarki. Aby włókno było w pełni czyste, odpowiednio miękkie i uformowane, gręplowanie należy przeprowadzić dwukrotnie.
4). Układanie uzyskanego w taki sposób włókna między dwiema warstwami poszycia, które jest wykrojone konkretnie pod wymiar danej kołdry lub poduszki. Obie warstwy poszycia muszą zostać połączone ze sobą w taki sposób, aby włókno w nim się nie przemieszczało, pozostawiając tzw. zimne punkty.

5). Nanoszenie wzoru pikowania na górną warstwę poszycia.

6). Ostatni etap to wykańczanie kołder i poduszek przy pomocy lamówki z naturalnej bawełny, która jest zdobiona naszym indywidualnym wzorem.  

Alergik

Alergiku, śpij spokojnie!

Jeśli cierpisz z powodu jakichkolwiek alergii, właśnie przekazujemy w Twoje ręce produkt, dzięki któremu i Ty będziesz mógł spać spokojnie. Włókno z alpaki jest naturalne, nie zawiera w swoim składzie lanoliny, ani jakichkolwiek innych sztucznych dodatków. Co więcej zapobiega ono rozwojowi roztoczy. Trzeba je prać ręcznie w ekologicznym mydle, a przez wzgląd na swoje właściwości hypoalergiczne z powodzeniem może być wykorzystywana przez dzieci i niemowlęta. Idealnie sprawdzi się w łóżkach alergików i astmatyków. Powyższe właściwości włókien alpaki sprawiają, że produkty wykonane z ich udziałem posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

O co w ogóle tyle zachodu?

Włókno z alpaki posiada różne wspaniałe właściwości, a do ich wykorzystania jako wypełnienia kołder i poduszek przyczyniają się szczególnie:

  • Własności termoregulacyjne – alpaki to zwierzęta, wywodzące się z andyjskich wyżyn,
    gdzie muszą naprzemiennie znosić, zarówno silne mrozy, jak też upał, a zatem właściwości ich runa zmieniają się w odniesieniu do aktualnej temperatury otoczenia. W związku z czym również kołdra wełniana z alpaki dostosowuje się do zmian ciepłoty ciała w czasie snu, gwarantując komfort spania pod nią przez cały rok.
  • Może absorbować aż od 15 do 20% wilgoci, znajdującej się w jej otoczeniu, zapewniając uczucie suchości. Tym samym idealnie posłuży wszystkim tym, którzy cierpią z powodu tzw. nocnych potów.

Zadbaj o swoją królewską kołdrę z alpaki po królewsku!

Kołdra z alpaki to królewska kołdra, o nietypowych, wręcz magicznych właściwościach. Aby mogła zachować je wszystkie, możliwie jak najdłużej należy się o nią odpowiednio troszczyć. Do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych zalicza się między innymi regularne wietrzenie kołder i poduszek. W razie potrzeby można ją także punktowo czyścić naturalnym mydłem  i zimną wodą, a następnie suszyć na płasko. W celu całkowitego oczyszczenia kołdry najlepiej oddać ją do pralni chemicznej, zaznaczając, że może ona zostać poddana jedynie delikatnemu praniu, z programem dla wełny. Jednakże pod żadnym pozorem, nie można jej czyścić w gorącej wodzie, czy prać w pralce.

Do dodatkowych zaleceń, związanych z użytkowaniem kołder i poduszek marki MyAlpaca należy powlekanie ich pościelą, wykonaną z naturalnych tkanin. Najlepiej, jeśli będzie to len lub bawełna. Dzięki temu nasza kołdra i poduszki będą mogły w pełni oddychać, nie powodując zatrzymywania wilgoci, czy też powstawania jakichkolwiek innych problemów.

A wszystko po to, by Wam się dobrze spało…

W ofercie firmy MyAlpaca znajdują się poduszki i kołdry wełniane w różnych rozmiarach, przeznaczone na okres letni, zimowy lub całoroczne. Wszystkie z nich są wypełnione naturalnym włóknem alpaki i ręcznie pikowane. Na stronie internetowej producenta można złożyć zamówienie, które kolejno zostanie zrealizowane według Twoich indywidualnych wytycznych. Przekonaj się, co oznacza prawdziwy komfort, wygoda i zdrowy sen razem z produktami marki MyAlpaca. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty!

Zdjęcia przedstawiają produkty firmy My Alpaca dostępne w sklepie internetowym Pościel To.

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Zobacz także