Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Przyjemne z pożytecznym, czyli turnus rehabilitacyjny nad Bałtykiem

  • Materiał zewnętrzny
Przyjemne z pożytecznym, czyli turnus rehabilitacyjny nad Bałtykiem
Nadmorski klimat słynie z właściwości leczniczych, które przyczyniają się do poprawy kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. To jednak nie wystarczy, aby uzyskać szybki efekt zdrowotny. Działanie klimatu warto zatem potraktować jako wsparcie dla zabiegów rehabilitacyjnych. Jakie korzyści płyną z wczasów rehabilitacyjnych nad Morzem Bałtyckim?

W porównaniu ze znaczną częścią Polski, zmagającą się z wysokim poziomem smogu i zanieczyszczeniami w powietrzu, Bałtyk objawia się jak oaza, gdzie króluje czyste i świeże powietrze. Jego wpływ na zdrowie jest nieoceniony. Zmniejsza objawy alergii, oczyszcza i nawilża płuca, zwiększa odporność, podnosi poziom jodu w organizmie. To działanie doceniają szczególnie astmatycy, alergicy i osoby zmagające się z niedoczynnością tarczycy. Choć w rzeczywistości potrzebują go wszyscy, którzy każdego dnia stykają się z nadmiarem stresu i toksyn. A gdyby do spacerów brzegiem Bałtyku, kąpieli i relaksu na plaży dodać zabiegi rehabilitacyjne? To brzmi jak scenariusz wymarzonych wakacji nad morzem. Można go zrealizować w ośrodku wczasowym Róża Wiatrów w Darłowie.

Wczasy rehabilitacyjne nad morzem - co możesz zyskać?

Nadmorski klimat, zielone otoczenie i bogata oferta zabiegów rehabilitacyjnych jest połączeniem sił natury i ludzkich starań o osiągnięcie jak najlepszych efektów zdrowotnych w przyjemny sposób. W ośrodku Róża Wiatrów wykorzystuje się lecznicze działanie światła i lasera, co pozwala kompleksowo zadziałać na organizm. Światło pozytywnie wpływa przede wszystkim na kondycję psychiczną - łagodzi objawy depresji i zaburzeń snu. Może być też pomocne w walce ze stresem, bólem i zmęczeniem. Z kolei laser działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, poprawia ukrwienie organizmu i pomaga walczyć z infekcjami skórnymi. Do tego należy dodać korzystny wpływ masaży i hydromasaży na układ krążenia i kondycję mięśni. Róża Wiatrów czerpie też ze skarbów terenów nadmorskich, słynących z bogatych źródeł borowiny. Rozgrzewające okłady z wykorzystaniem tego rodzaju torfu redukują ból i objawy stanów zapalnych. Taki zestaw zabiegów został opracowany z myślą o osobach cierpiących m.in. na choroby onkologiczne, neurologiczne, psychiczne, schorzenia układu oddechowego i krążenia.

Sprawdź ofertę wczasów rehabilitacyjnych w Róży Wiatrów.

Nie tylko zabiegi, czyli jak spędzić czas na turnusie rehabilitacyjnym

Turnus rehabilitacyjny ma przynieść przede wszystkim wypoczynek i dobrą zabawę, dlatego zabiegi lecznicze są ważną, ale tylko jedną z wielu czynności wykonywanych w ciągu dnia. W Róży Wiatrów goście mogą zrelaksować się w strefie spa, wybrać na wycieczkę rowerową po malowniczej okolicy lub spróbować swoich sił w grze w minigolfa. Dla dzieci znajdą się także plac zabaw, piłkarzyki i boisko do siatkówki plażowej. Niemałą atrakcją jest basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą przeznaczony dla dzieci i dorosłych, który z powodzeniem zastąpi kąpiel w zwykle chłodnym Bałtyku. Wieczorami goście chętnie się relaksują i nawiązują nowe znajomości na dyskotekach czy przy wspólnym pieczeniu kiełbasek nad ogniskiem. A to wszystko w sympatycznej, wakacyjnej atmosferze.

Wygodny nocleg dla pełnego relaksu

Kluczowym elementem podczas wypoczynku są także odpowiednie warunki noclegowe. Duża przestrzeń i udogodnienia pomagają osiągnąć pełen relaks i zyskać poczucie komfortu. Na gości Róży Wiatrów czekają dobrze wyposażone, wygodne pokoje lub domki z telewizorem i łazienką. W ramach turnusu kuracjusze mogą też liczyć na smaczne i zdrowe posiłki. Wczasy rehabilitacyjne to doskonały przepis na połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Materiał zewnętrzny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także