Czwartek, 22.08.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Skuteczny sposób na białe zęby

  • Materiał zewnętrzny
Skuteczny sposób na białe zęby
Aparaty językowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, i to nie tylko przez wzgląd na fakt, iż skutecznie pomagają zlikwidować wady zgryzu, lecz są bardzo dyskretne i nie przeszkadzają w codzienny życiu. Aparat lingwalny okaże się strzałem w dziesiątkę dla osób, które chcą się cieszyć pięknym uśmiechem bez dyskomfortu i złośliwych komentarzy ze strony otoczenia.

Aparat lingwalny – co to jest?

Jest to aparat ortodontyczny, który ściśle dopasowuje się do wad zgryzu pacjenta. Bardzo dużą zaletą takiej metod leczenia jest fakt, iż jest praktycznie niewidoczny, gdyż za pomocą specjalnego kleju mocowany jest w jamie ustnej od strony języka. Nie powoduje też żadnego dyskomfortu, gdyż zamki są idealnie dopasowane do kształtu zęba. Dodatkowo nie mają wpływu na zniekształcanie mowy, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów, nie podrażniają śluzówki języka. Trzeba jednak pamiętać, iż każdy pacjent inaczej może reagować na założony aparat. Jeśli pojawi się dyskomfort, to na pewno minie po kilku dniach noszenia aparatu. Wielu pacjentów nie odczuwa jednak żadnej różnicy. Ważne jest, by aparat językowy był prawidłowo dobrany. W tym celu warto skorzystać z pomocy ekspertów z ortolingwa.pl, gdzie na pewno szybko i skutecznie uda się naprawić uśmiech.

Aparaty szyte na miarę potrzeb

Jeśli ortodonta zaleci stosowanie aparatu językowego, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, gdyż będzie on dopiero wykonywany pod zamówienie. Taka procedura sprawia, że aparaty a idealnie dopasowane do koron zębów. Z racji, iż projektowane są cyfrowo, nie ma mowy o błędach i złym wykonaniu. Niestety takie leczenie wad zgryzu nie jest darmowe, jednak na własnym zdrowiu nie należy oszczędzać, gdyż nieleczone wady zgryzu mogą spowodować dodatkowe problemy zdrowotne. Im szybciej pacjent zgłosi się na leczenie, tym lepiej, gdyż u dorosłych ludzi kości są bardzo uwapnione, więc usuwanie wady może potrwać długie miesiące. Jedno jest pewne, mając do wyboru drogi aparat lingwalny a tańszy aparat tradycyjny, warto wybrać pierwszy sposób leczenia, gdyż daje nie tylko lepsze efekty, lecz także znacznie skraca cały proces.

Kto może nosić aparat językowy?

Taki rodzaj aparatu może być stosowany zarówno u dorosłych pacjentów, jak i młodzieży. Dzięki niemu można wyeliminować niemalże wszystkie wady zgryzu, jak i wady kości szczękowych. Szczególnie polecany jest dla nastolatków, dla których tradycyjne aparaty są nie tylko powodem do wstydu, lecz także uniemożliwiają prawidłową higienę jamy ustnej, która jest bardzo ważna.

Materiał zewnętrzny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także