Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Wybierasz się na ferie zimowe w góry? Sprawdź, jakie ubezpieczenie będzie Ci potrzebne!

  • Materiał zewnętrzny
Wybierasz się na ferie zimowe w góry? Sprawdź, jakie ubezpieczenie będzie Ci potrzebne!
Ubezpieczenie turystyczne wykupowane w góry może być ubezpieczeniem narciarskim lub szerszym, odpowiadającym także miłośnikom pokonywania szlaków górskich lub leniuchowania w malowniczych miasteczkach. Poznaj pytania, które zadają osoby wybierające się na ferie w góry i dzięki temu wybierz właściwe ubezpieczenie turystyczne, które ochroni Ciebie i Twoich bliskich.

Czy ubezpieczenie turystyczne jest konieczne w Polsce?

To często zadawane pytanie. Wiele osób nie dyskutuje z faktem, że za granicą ubezpieczenie turystyczne się przydaje, jednak ma opory przed wykupieniem go na wycieczkę w obrębie kraju. Niesłusznie. Ubezpieczenie turystyczne umożliwia szybsze załatwienie spraw w przypadku różnego rodzaju wypadków losowych, a także uzyskanie pieniędzy w ramach odszkodowania. Czy to złamana na stoku noga, czy skradziony bagaż lub przypadkowo uszkodzony sprzęt nieznajomej osoby, otrzymujesz wsparcie ubezpieczyciela. Oczywiście ubezpieczenie turystyczne nie jest „konieczne” (obowiązkowe), a jednak korzystne.

Czym różnią się ubezpieczenia turystyczne?

Oferty ubezpieczeń turystycznych różnią się zakresami, sumami ubezpieczeń oraz cenami składek. W zależności od tego, czy jedziesz na ferie zimowe wypoczywać w kurorcie w górach, czy uprawiać sporty – w tym ekstremalne – będziesz potrzebował ochrony o innym zakresie. Sportowcy są narażeni na zagrożenia w znacznie większym stopniu niż miłośnicy relaksu, więc powinni wybrać polisę o większych kwotach leczenia czy ratownictwa. Tu znajdziesz więcej informacji o rodzajach ubezpieczeń: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-ferie-zimowe/.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Z uwagi na odmienne zakresy ubezpieczenia turystyczne mogą obejmować różne rodzaje ochrony. Podstawa to pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa. Wartościowe jest NNW, które zapewnia wysokie odszkodowanie w razie długotrwałych skutków chorób i uszkodzeń ciała. Na stoku i podczas uprawiania innych sportów przydaje się OC, bo jeśli wpadniesz na kogoś i dozna przez Ciebie szkody, nie będziesz musiał płacić mu za straty z własnej kieszeni. Zastanów się też, czy zależy Ci na ochronie bagażu, sprzętu elektronicznego oraz sportowego.

Ile trwa ubezpieczenie turystyczne?

Ponieważ każdy jeździ na inny okres czasu, towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają dopasowanie polisy do potrzeb urlopowicza. Dzięki temu płacisz za ochronę w dokładnie takim czasie, w jakim będziesz jej potrzebować.

Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne w biurze turystycznym?

Kupowanie wycieczki z ubezpieczeniem jest wygodnym rozwiązaniem, jednak nie zawsze korzystnym. Największą oszczędność zapewnia samodzielne porównanie ofert. Znajdź w internecie kalkulator ubezpieczeń turystycznych, wpisz dane dotyczące siebie, współpodróżników, lokalizacji i przewidywalnego terminu urlopu, a bezpłatnie otrzymasz listę towarzystw i ofert wraz z zakresami i cenami. W ten sposób wybierzesz tę jedną, najlepszą.

O czym jeszcze warto pamiętać przed wyjazdem na ferie w góry?

Jeżeli wybierz się do państwa leżącego w Europie, poza ubezpieczeniem turystycznym pokrywającym koszty leczenia w kwocie min. 30 000 euro zaopatrz się w kartę EKUZ. Jest to dokument, który umożliwi Ci korzystanie z darmowe opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej w ramach NFZ-u.

Materiał zewnętrzny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także