Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Ferie na nartach – w Polsce czy za granicą?

  • Grupa Tipmedia
Ferie na nartach – w Polsce czy za granicą?
Narty to sport dla dużych i małych – a przy tym świetna zabawa. Nic więc dziwnego, że gdy tylko spadnie pierwszy śnieg tysiące Polaków pakują sprzęt i wyjeżdżają na stoki, by szusować po ośnieżonych stokach. Pojawia się jednak jedno pytanie – zostać w Polsce czy wyjechać za granicę? Podpowiadamy, co bardziej się opłaca!

Narty za granicą – co warto wiedzieć?

Zagraniczne stoki – przede wszystkim włoskie i francuskie – cieszą się nieustającą popularnością wśród narciarzy z całej Europy, również z Polski. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu są doskonale dopracowane, nowocześnie urządzone i zawsze ośnieżone – nie musisz więc martwić się tym, że pół wyjazdu przesiedzisz w hotelu, gdyż nie będzie warunków do jazdy.

Jedyne, na co musisz uważać, to ceny. Alpejskie kurorty zdecydowanie nie należą bowiem do najtańszych. Problem może też stanowić bariera językowa – jeśli nie znasz miejscowego języka albo angielskiego, możesz mieć niemałą trudność, by wyjaśnić coś na miejscu, np. w razie wypadku na nartach. Jeśli jednak posiadasz ubezpieczenie narciarskie z pakietem assistance, możesz liczyć na pomoc tłumacza w takiej sytuacji.

Czy opłaca się jechać na narty w polskie góry?

Wyjazd w polskie góry ma jedną niezaprzeczalną zaletę – jest blisko, a zatem nie tracisz dużo czasu na dojazd na miejsce i powrót do domu. W efekcie możesz spędzić nas stoku więcej czasu, zamiast marnować całych dwóch dni na sam transport. Poza tym, możesz tez liczyć tu na stosunkowo niskie ceny na miejscu – w końcu są to polskie realia. Choć trzeba przyznać, że w szczycie sezonu ceny i tak mogą być wysokie.

Decydując się na narty w Polsce, możesz też liczyć na łatwiejszy dostęp do usług medycznych. W razie wypadku szybciej dogadasz się z ratownikami, a koszty Twojego leczenia pokryje NFZ – nie musisz więc martwić się tak jak w przypadku wizyty u lekarza za granicą.

Narty w Polsce mają jednak jeden minus – jest nim niepewna pogoda. Choć na większości stoków znajdują się nowoczesne armatki dośnieżające, nie dadzą rady w sytuacji, gdy będzie naprawdę ciepło i śnieg będzie się od razu roztapiać. Musisz więc śledzić prognozy pogody i dopasowywać do nich swoje plany.

Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Niezależnie od tego, czy wybierzesz polskie góry czy zagraniczne stoki, pamiętaj o tym, by się dobrze ubezpieczyć. Narty są w końcu dość niebezpieczną rozrywką, podczas której nietrudno o wypadek – wystarczy chociażby stracić panowanie nad nartami czy wpaść w niekontrolowany poślizg. Co więcej, konsekwencje takiego wypadku mogą być groźne w skutkach i nie skończyć się na siniakach.

Właśnie z tego powodu warto wykupić przed wyjazdem ubezpieczenie podróżne z opcją uwzględniającą sporty zimowe. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się wyjazdem, nie martwiąc się tym, że w razie wypadku zapłacisz za wszystko z własnej kieszeni – szczególnie wtedy, gdy do kosztów Twojego leczenia dojdą jeszcze roszczenia osób trzecich, którym niechcący wyrządziłeś krzywdę.

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także