Wtorek, 26.05.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Prywatne centrum medyczne – przewaga nad państwowymi placówkami

  • Materiał partnera
Prywatne centrum medyczne – przewaga nad państwowymi placówkami
Wybór dobrej przychodni lekarskiej nie jest zadaniem łatwym. Szukając pomocy lekarskiej zależy nam na wysokiej jakości usług i kompleksowej opiece medycznej. Wiele osób stoi przed dylematem, czy wybrać prywatną, czy państwową placówkę medyczną. Jakie są plusy i zalety obu rozwiązań?

Jakie korzyści daje nam korzystanie z placówek NFZ?

Niewątpliwą zaletą korzystania z usług placówek państwowych jest to, że opieka medyczna jest w nich bezpłatna. Ubezpieczenie NFZ pokrywane jest ze składek potrącanych co miesiąc z naszego wynagrodzenia. Świadczenia, z których możemy skorzystać w ramach tego ubezpieczenia obejmują wizyty u wszystkich specjalistów, badania ogólne i specjalistyczne, a także stałą opiekę lekarza rodzinnego. Niestety w praktyce chcąc skorzystać z usług medycznych w ramach NFZ możemy napotkać na wiele trudności.

Jakie są główne wady państwowych placówek medycznych?

Długie, często wielomiesięczne oczekiwanie na termin wizyty u specjalisty w państwowej placówce medycznej to problem, z którym boryka się wielu pacjentów. Niestety w niektórych przypadkach może to skończyć się dla pacjenta tragicznie. Wczesna diagnostyka jest kluczowa w leczeniu wielu chorób, takich jak na przykład nowotwory, czy choroby serca. Kolejnym problemem są roczne limity wyznaczane na ilość badań, które mogą być zlecone w danej placówce. To również wpływa negatywnie na szybkie wykrycie problemów zdrowotnych, z którymi borykają się pacjenci.

Czy warto skorzystać z usług prywatnego centrum medycznego?

W prywatnych placówkach medycznych mamy większą swobodę w wyborze terminu wizyty i lekarza, z którego usług chcemy skorzystać. Dzięki temu czas oczekiwania na wizytę jest znacznie krótszy niż w placówkach państwowych. Pacjenci mogą również korzystać z wielu nowoczesnych rozwiązań, takich jak na przykład innowacyjny sprzęt medyczny i diagnostyczny. Korzystając z usług nie tylko unikniemy kolejek, ale też mamy pewność, że zostaniemy skierowani na wszystkie niezbędne badania.

Czy każdego stać na prywatną opiekę medyczną?

Wiele osób nie decyduje się na skorzystanie z usług prywatnych centrów medycznych obawiając się wysokich cen. Nie jest to jednak słuszne podejście, gdyż wiele spośród prywatnych klinik posiada dziś również umowę z NFZ, dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na wysoką jakość usług bezpłatnie lub za niewielką opłatą. Ponadto, mogą być pewni, że zapewniona im opieka będzie na wysokim poziomie, a wszystkie niezbędne badania zostaną wykonane w krótkim czasie.

Sprawdź ofertę EMC-SA: https://www.emc-sa.pl/

Materiał partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także