Wtorek, 26.05.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Najlepsi rehabilitanci w Poznaniu!

  • Materiał zewnętrzny
Najlepsi rehabilitanci w Poznaniu!

Rehabilitacja kręgosłupa Poznań to jedna z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę fraz związanych ze zdrowiem w naszym regionie. Nic dziwnego! Wskazań do rozpoczęcia rehabilitacji jest wiele: przewlekłe stany bólowe, wady postawy, przebyte urazy, bóle mięśniowe. Efekty rehabilitacji mogą znacznie poprawić jakość życia i zniwelować dolegliwości związane z bólami zwyrodnieniowymi oraz reumatycznymi.Lekarze stosują wiele technik rehabilitacyjnych, jak zatem znaleźćodpowiednie dla swojego stanu zdrowia zabiegi oraz kompetentnego specjalistę?

Rehabilitacja to pojęcie szerokie, jednak każdorazowo wiąże się z dwiema rzeczami. Po pierwsze, polega na wykonywaniu mniej lub bardziej intensywnych ćwiczeń ruchowych lub oddziaływaniu siłowym na wybrane partie ciała. Po drugie, musi być wykonywana przez osobę, która skończyła studia medyczne. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć, decydując się na rehabilitację kręgosłupa? O czym powinien poinformować nas rehabilitant przez rozpoczęciem terapii?

Holistyczne spojrzenie na organizm

Przede wszystkim warto zaufać specjaliście, który patrzy na nasze ciało holistycznie. W przypadku wielu schorzeń, nie wystarczy wdrożenie terapii manualnej i czekanie na efekty. Liczy się także praca własna pacjenta, odpowiednia dieta oraz unikanie przeciążeń. Wykwalifikowany rehabilitant poinstruuje, jakie zmiany powinny nastąpić w zakresie nawyków czy stylu życia, by wdrożona terapia była jak najbardziej skuteczna.

Rodzaje rehabilitacji

Mimo że słowo rehabilitacja kojarzy nam się najczęściej z przywróceniem sprawności układu ruchu, słowo to oznacza o wiele więcej. Może ona dotyczyć bardzo wielu schorzeń i  skutecznie polepszać jakość życia. Rodzajrehabilitacji jest uzależniony od naszych dolegliwości. Wyróżnia się kilka rodzajów zabiegów, w których stosuje się różne metody terapeutyczne. To lekarz ocenia, jaki zestaw zabiegów najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Oprócz rehabilitacji kręgosłupa, istnieje rehabilitacja neurologiczna, która pomaga pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi, takimi jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona, udar czy poważne urazy. Wyróżnia się także rehabilitację kardiologiczną, która przywraca pacjentom sprawność po przebytych zawałach, przeszczepach, poważnych operacjach. Rehabilitacja pulmonologiczna natomiast, ma na celu zwiększenie wydolności oddechowej przy chorobach płuc i oskrzeli.

Rehabilitacja kręgosłupa Poznań

Rehabilitacja kręgosłupa to zespół metod, które pozwalają na odzyskanie sprawności ruchowej, utraconej w obrębie całegolub jedynie wybranego odcinka kręgosłupa – zarówno szyjnego, piersiowego jak i lędźwiowego. Decydując się na terapię, warto mieć świadomość, jakie techniki może wykorzystywać lekarz i co nam one dają. Wśród najpopularniejszych metod fizjoterapeutycznych są ćwiczenia. To właśnie one, a nie masaże, decydują o sukcesie terapii. Dobry lekarz rehabilitacji kręgosłupa zaleci nam ćwiczenia do wykonywania w domu oraz będzie nakłaniał do zmiany złych nawyków i większej kontroli postawy.

Dodatkowe zabiegi

Równie popularnym i skutecznym uzupełnieniem terapii są masaże. Wykonywane przez profesjonalnego fizjoterapeutę bardzo skracają czas rehabilitacji. To i odpowiednie zapobieganie dodatkowym przeciążeniom, stanowi o sukcesie terapii i jej długotrwałym efekcie.

Decydując się na rehabilitację kręgosłupa w Poznaniu warto zwrócić uwagę, czy dana placówka podchodzi do problemu rehabilitacji kompleksowo. Rehabilitanci w Poznaniu to ci, którzy najszerzej potrafią spojrzeć na Twój problem zdrowotny.

Materiał zewnętrzny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także