Poniedziałek, 01.06.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Kiedy do ortodonty?

  • Materiał partnera
Kiedy do ortodonty?
Niektórym zdaje się, że wizyta u ortodonty to coś, czym nie warto sobie zawracać głowy. Czy słusznie? Nie odwracaj głowy od problemów i już teraz dowiedz się, kiedy warto iść do ortodonty.

Mimo rosnącej świadomości społeczeństwa nieliczni wciąż uważają, że wizyta u ortodonty jest konieczna tylko wtedy, kiedy ktoś ma krzywe zęby. Niestety przez takie myślenie problemy z uzębieniem u wielu w porę nie zostają zdiagnozowane. W efekcie ów problemy pogłębiają się, a co za tym idzie, koszty zbyt późno podjętego leczenia ortodontycznego rosną, a sam czas leczenia uzębienia znacząco się wydłuża. Bywa też tak, że w wyniku ignorancji niektórzy całe życie nie są świadomi tego, że problemy z uzębieniem to coś, co dotyczy także ich. Zdrowie jamy ustnej miej pod kontrolą i sprawdź, kiedy warto iść do ortodonty.

Ortodonta – kiedy warto do niego iść?

Jak najwcześniej

Przeświadczeni o swojej nieomylności rodzice niejednokrotnie nawet nie zwracają uwagi na stan uzębienia swojego malucha. Niestety często prowadzi to do poważnych powikłań w przyszłości. Nie bez powodu eksperci nieustannie powtarzają, że wizyta z dzieckiem u ortodonty to coś, na co powinien zdecydować się każdy rodzic. Najlepszy czas na wizytę u ortodonty to moment, kiedy dziecko skończy 6 lub 7 lat. Oczywiście wizyta może odbyć się o wiele wcześniej, ale tylko wtedy, kiedy rodzice zauważą u malucha rażące nieprawidłowości w stanie uzębienia. Jednak kiedy nie ma powodu do niepokoju, 6 lub 7 lat to optymalny moment na wizytę kontrolną.

Kiedy pojawią się problemy

Zarówno dzieci jak i dorośli powinni udać się do ortodonty wtedy, kiedy zauważą niepokojące objawy mówiące o problemach z uzębieniem. Szczególny niepokój powinny wzbudzić nachodzące na siebie bądź wykrzywione zęby lub szpary między nimi. Ponadto dość wyraźnym sygnałem, że czas na wizytę u ortodonty jest tak zwany tyłozgryz lub przodozgryz, a także zgryz otwarty. Nie bez reakcji powinny pozostać także uciążliwe problemy z gryzieniem, przeżuwaniem i wymową. Jeśli którekolwiek z powyższych objawów nas dotyczą, nie warto zwlekać, lecz należy działać od razu, zanim stan uzębienia ulegnie pogorszeniu. Z pomocą przychodzą profesjonalni ortodonci, do których kontakt w dzisiejszych czasach możemy znaleźć przez Internet, na przykład pod adresem orto.info.pl.

Wtedy, kiedy wszystko wydaje się być w porządku

Nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że stan naszego uzębienia jest czymś, co nie wymaga leczenia, od czasu do czasu warto udać się na wizytę kontrolną. I dotyczy to nie tylko dzieci w wieku szkolnym, lecz również młodzieży i osób dorosłych. W końcu ludzkie zęby oraz jama ustna każdego dnia poddawane są licznym obciążeniom, które nie pozostają dla nich obojętne. Dlatego wizyta kontrolna u ortodonty nie powinna odbywać się tylko wówczas, kiedy zauważymy nieprawidłowości, lecz również wtedy, kiedy wydaje się nam, że wszystko jest w porządku. Wizyty kontrolne nie są drogie, szkód nie przyniosą, a mogą tylko pomóc.

Materiał partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także