Sobota, 30.05.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Dni wolne od pracy w 2017 roku. Jak zaplanować urlop?

  • Wypoczynek i Zdrowie | Obserwuj nasze zdjęcia na Instagramie
Dni wolne od pracy w 2017 roku. Jak zaplanować urlop?
W nadchodzącym roku warto zarezerwować sobie wolne w okolicy Święta Trzech Króli, Święta Konstytucji 3 Maja czy Wniebowzięcia NMP. Dobrze pamiętać, że Święto Niepodległości wypada w 2017 roku w sobotę, więc co do zasady pracownik będzie mógł odebrać dzień wolny w wyznaczonym przez niego terminie.

Długie weekendy w 2017 roku

Rok 2017 będzie obfitował w wolne poniedziałki - aż cztery święta wypadają na początku tygodnia i poza drugim dniem Wielkiej Nocy (17 kwietnia) są to: Święto Pracy (1 maja), Wniebowzięcie NMP (15 sierpnia) i Boże Narodzenie (25 grudnia). Etatowi pracownicy będą mogli zatem skorzystać z długich weekendów. 

 

Lwia część świąt wypada w poniedziałek lub w piątek, dlatego w przyszłym roku pracownicy będą mogli skorzystać z wydłużonych weekendów. Warto pomyśleć o przedłużeniu wolnego przy okazji Dnia Wszystkich Świętych i wziąć urlop drugiego i trzeciego listopada (co będzie wiązało się z pięcioma dniami wolnego). 

Majówka i Boże Narodzenie w 2017 roku 

Zawczasu można złożyć wniosek urlopowy na majówkę. Święto Pracy wypada w poniedziałek, dlatego warto zawnioskować o wolne 2 maja i ponownie cieszyć się pięcioma dniami wolnego. 

Osoby, które wezmą dodatkowe 3 dni urlopu po świętach Bożego Narodzenia, będą mogły spędzić czas w rodzinnej atmosferze przez 10 dni, uwzględniając poniedziałkowe wolne z okazji Nowego Roku.  
Święta wypadające w soboty i niedziele

Święto Niepodległości wypada w przyszłym roku w sobotę, co oznacza, że pracownik będzie mógł odebrać wolne w inny dzień tygodnia.

Warto pamiętać, że ustawowy dzień wolny od pracy, który wypada w niedzielę, nie uprawnia zatrudnionych do wyznaczenia innego dnia wolnego, w 2017 roku świętami wypadającym w niedzielę będą oprócz Wielkiej Nocy: Nowy Rok oraz Zielone Świątki. 


_____________________________________________

 

Skorzystaj z naszych poradników przy planowaniu odpoczynku w 2017

 

TOP 10 AQUAPARKI w Polsce - gdzie jechać z dziećmi

 

 

Wypoczynek i Zdrowie | Obserwuj nasze zdjęcia na Instagramie
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także