Poniedziałek, 06.07.2020, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Poznaj najciekawsze parki rozrywki w Polsce

Poznaj najciekawsze parki rozrywki w Polsce
Przed nami kolejny długi majowy weekend oraz nadchodzący wielkimi krokami Dzień Dziecka, a do wakacji pozostał już tylko miesiąc. Rozpieszcza nas na szczęście prawie letnia pogoda, co sprzyja poszukiwaniom form rozrywki na świeżym powietrzu. Poniżej przedstawiamy 5 wyjątkowych miejsc, w których spędzicie czas aktywnie, bezpiecznie i przede wszystkim rodzinnie - parków rozrywki w różnym tego słowa rozumieniu. Podział na regiony, województwa wskaże Wam najbliższą lokalizacyjnie atrakcję w miejscu, w którym planujecie spędzić weekend lub wakacyjny urlop.

Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia w województwie warmińsko-mazurskim

Jeśli poszukujecie pomysłu na spędzenie wolnego czasu z rodziną na północy Polski, polecamy odwiedziny w Rodzinnym Parku Rozrywki Nowa Holandia pod Elblągiem. Ze względu na różnorodność atrakcji jest to miejsce nie tylko unikalne na Warmii i Mazurach, ale również w skali kraju.

Nowa Holandia to ogromny kompleks gastronomiczno - rekreacyjny (64 hektary), w którego skład wchodzą Grill Bar, Restauracja, Sala Weselna i wspomniany Rodzinny Park Rozrywki. Na blisko 22 hektarach Parku znajdziecie wiele atrakcji dla dzieci, w tym nominowaną do Księgi Rekordów Guinessa 28-metrową zjeżdżalnię Lew Gigant - największą w Polsce! Dla najmłodszych dzieci w sezonie 2016 uruchomiono Małpi Gaj - 2-poziomowy labirynt z przeszkodami. Tegoroczne nowości to również trampoliny i wielka poducha do skakania dla dzieci w każdym wieku. Nie zabraknie ciekawostek dla nikogo - Mini ZOO ( a w nim też kangury), Ptaszarnia z różnorakim, kolorowym ptactwem, Wyspa Nielotów, intrygująca i zaskakująca Wyspa Iluzji, Dwór Króla Artura i wiele innych atrakcji w jednym miejscu. 

Nie po drodze Wam do słynnego angielskiego kamiennego kręgu Stonehenge, czy na Wyspy Wielkanocne, gdzie stoją posągi MOAI ? Teraz pod Elblągiem możecie zapoznać się z miniaturami znanych światowych atrakcji.

Na terenie obiektu znajdują się liczne akweny wodne, połączone w gęstą sieć kanałów o łącznej długości ponad 12 km! Możecie je eksplorować wypożyczając łódkę, lub rower wodny.

Dla uczniów szkół przygotowano nie tylko program rozrywkowy, ale też m.in. ścieżki edukacyjne o tematyce ekologicznej, czy możliwość zwiedzania repliki osady wikingów. Obiekt zajmuje tak dużą powierzchnię, że praktycznie nie odczuwa się obecności kilku grup na raz.

Traficie do Nowej Holandii poruszając się drogą ekspresową S7 na trasie Gdańsk - Warszawa. Park znajduje się na wysokości Elbląga. Szczegóły lokalizacji, jak i szczegółowy opis atrakcji znajdziecie TUTAJ.

Nowa Holandia

Nowe Pole 1B, 82-310 Elbląg

[email protected]

www.nowaholandia.pl

Bar tel. 55 233 89 90, Kasy tel. 55 615 10 85


DELI Park w województwie wielkopolskim

Tym z Was, którzy poszukują rodzinnych atrakcji w Wielkopolsce polecamy szczególnie DELI Park w Trzebawiu k. Stęszewa. Na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, pośród zielonego krajobrazu znajduje się aż 6 hektarów poświęconych zabawie dzieci i dorosłych. Znajdziecie tu prehistoryczne zwierzęta (np. mamuty z Epoki Lodowcowej), Park Miniatur i Mini ZOO, które z pewnością zainteresuje najmłodszych gości. Na szczególną uwagę zasługują pomysłowe Interaktywne Place Zabaw, a w nich m.in. możliwość gry z Mamutem DELI, eko-zadania, łamigłówki i układanki.

Atutem obiektu jest zdecydowanie wymiar edukacyjny oferowanych atrakcji. Od 2015 r. w DELI Parku odnajdziecie pierwszą w Polsce Podniebną Eko-Wioskę zawieszoną wśród drzew. Jest to projekt naprawdę wyjątkowy i nowatorski. Nie ma ona nic wspólnego z męczącą wspinaczką, a jej cel to rodzinny, podniebny spacer edukacyjny pomiędzy eksperymentariami w Wielkopolskim Parku Narodowym. Nie ma ograniczeń wiekowych - skorzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli.

Zawsze chcieliście się poczuć jak bohaterowie filmu "Kochanie zmniejszyłem dzieciaki"? W DELI Parku jest to możliwe. To jedyne miejsce, w którym owady są większe od człowieka. Efekt spotkania gigantycznej muchy na łące jest piorunujący!

W Parku Miniatur zgromadzono dokładne repliki najsłynniejszych zabytków z całego świata. Nie zabraknie zarówno Wieży Eiffla, jak i angielskiego zegara Big Ben. Teraz możecie odbyć podróż dookoła świata bez ruszania się z kraju. 

Jeśli spodobają się Wam atrakcje  Parku, istnieje możliwość pobytu z wyżywieniem w Hotelu i Restauracji Delicjusz. Więcej na temat atrakcji DELI Parku odnajdziecie TUTAJ

DELI Park – Park edukacyjno-rozrywkowy

Trzebaw/Rosnówko, ul. Poznańska 1, 62-060 Stęszów

tel. 61 81 95 262[email protected]

www.delipark.pl

 


Rodzinny park tematyczny Magiczne Ogrody na Lubelszczyźnie

Na Lubelszczyźnie, pośród lessowych wąwozów istnieje baśniowa kraina zamieszkała przez olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki i inne stworzenia zrodzone z bujnej wyobraźni właścicieli. W przepięknej okolicy łąk, szumiących wodospadów i strumieni Magicznych Ogrodów znajdziecie miejsca do wypoczynku (m.in. plaże), a Wasze pociechy do zabawy i odkrywania tajemnic.

Magiczne Ogrody to spory teren, bogaty w różnorakie atrakcje podzielone w ramach 9 krain – m.in. Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Robankowa Łąka, Krasnoludzki Ogród, Osada zamieszkała przez intrygujące Bulwiaki. Pomiędzy atrakcjami poruszamy się szerokimi alejami wśród łąk i kwiatów. Sam spacer w takim otoczeniu już jest niezwykle przyjemny.

Lubelski park tematyczny jest wyjątkowy, ponieważ cały zaaranżowany jest na podstawie opowieści o Czarodzieju Zoranie – twórcy ogrodu. Historię gościom parku przekazuje ponad trzydzieści ruchomych figur bajkowych postaci. Nazwy baśniowych stworków zainteresują nie tylko najmłodszych – oprócz wspomnianych Bulwiaków, poznacie również psotliwe Mordole, i nobliwe Drzewce. W końcu w każdym z nas jest nadal trochę z dziecka, a literatura fantasy króluje nie tylko w dziecięcych biblioteczkach.

W Parku nie zabrakło też restauracji i sklepu z baśniowymi pamiątkami. Łasuchów i miłośników kawy zapewne skusi kawiarnia i pobliska cukiernia.  

Właściciele nie zapomnieli o osobach niepełnosprawnych oraz niewidomych – obiekt jest przystosowany również do ich potrzeb. Więcej na temat oferty Magicznych Ogrodów znajdziecie TUTAJ. 

Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody

Trzcianki 92, 24-123 Janowiec

 [email protected]

www.magiczneogrody.com

 


Wiejskie ZOO na Podlasiu

Na Podlasiu, w miejscowości Berezka powstało szczególne miejsce dla najmłodszych. Zgodnie z ideą Wiejskiego ZOO dzieci powinny poznawać wieś „na żywo”, zamiast czytać o niej jedynie w książkach, czy widzieć ją w bajkach. W końcu dla kilkulatka opowieść o kurze, czy krowie jest czystą abstrakcją, jeśli nigdy nie miał okazji zobaczyć, a tym bardziej dotknąć żywego zwierzęcia poza kotem czy psem.

Zgodnie z tematyką tego miejsca liczne atrakcje związane są ze zwierzętami na wsi i charakterystyczną infrastrukturą wiejską. Gości wozi kolorowy wóz konny, organizuje się pokazy tradycyjnego wyrobu masła, można nawet wydoić sztuczną krowę, lub zagrać w wiejskie kręgle. Brzmi interesująco? Żądni większych wrażeń mogą sprawdzić się w labiryncie zbudowanym z siana, czy spróbować jazdy konnej pod okiem instruktora.

W Wiejskim ZOO mieszkają m.in. króliki, perliczki, kozy, owce, konie, przepiórki, kaczki i wiele innych, których z pewnością nie uda się Wam spotkać w mieście. Zapomnieliście jak wygląda studnia z żurawiem? Również dorośli mogą cofnąć się tu w przeszłość do czasów odwiedzin na wsi u ulubionej cioci lub babci.

Dzieci znajdą też na terenie obiektu tradycyjny plac zabaw, trampolinę, zjeżdżalnię linową i pontonową. Nie zabraknie też miejsca do odpoczynku np. na plaży nad potokiem.

Jeśli zainteresowała Was oferta Wiejskiego ZOO zajrzyjcie TUTAJ po więcej szczegółów.

Wiejskie ZOO

Berezka 30b, 38-610 Polańczyk

[email protected]

tel. 600 078 272

www.wiejskiezoo.pl


 

Rodzinny Park Rozrywki i Edukacji Rabkoland w województwie małopolskim

Jeśli poszukujecie parku rozrywki w typie gigantycznego, stacjonarnego lunaparku to Rabkoland w Rabce-Zdroju jest jednym z najlepszych trafień. Nie brakuje tu atrakcji dla każdego – od najmłodszych, przez młodzież do dorosłych. Tym razem ograniczają nas tylko nasze motoryczne możliwości i zasób energii jaką posiadamy. A tej przyda się naprawdę sporo, aby wypróbować chociaż połowę z oferowanych możliwości parku -  Rabkoland to aż 34 karuzele i 22 miejsca pełne ruchu i oryginalnych postaci.

Karuzele typu Balerina, Can Can, Eifel Tour porwą do zabawy tych odważniejszych gości – demonów prędkości. Jednak nie brak atrakcji dla miłośników średnich skoków adrenaliny np. Tor Gokartowy, Pałac Strachów, wodne Disco Boat. Kilkulatków skuszą mniejsze i dostosowane do ich możliwości karuzele i bujaki np. tradycyjna Karuzela Wenecka.

Rabkoland to całe centrum zabawy z licznymi efektami dźwiękowymi, baśniowymi, ruchomymi postaciami i możliwością bicia indywidualnych rekordów np. w dojeniu sztucznej krowy. Zarezerwujcie sobie najlepiej cały dzień, aby na spokojnie poznać wszystkie zakamarki.

W ramach odpoczynku od szaleństw lunaparku polecamy odwiedziny w Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Rekordów i Osobliwości – oba znajdują się na terenie parku. W nich m.in. najmniejszy rower świata, buty używane bez przerwy przez 40 lat, najdłuższy hymn kościelny i największa bombka na choinkę. 

Głodni goście zadowolą się menu w miejscowej Restauracji, a na koniec pobytu warto zakupić jedną z pamiątek w sklepiku.

Zapraszamy na stronę obiektu, gdzie znajdziecie szczegóły oferty. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Rodzinny Park Rozrywki i Edukacji Rabkoland

34-700 Rabka-Zdrój Rynek

[email protected]

tel. w sezonie 18 267 69 57

www.rabkoland.pl

 


 

Zapraszamy do odwiedzenia wspomnianych przez nas miejsc, mając nadzieję, że dzięki zestawieniu będzie Wam nieco łatwiej zdecydować, gdzie spędzić wolny czas z rodziną. Przed nami długi weekend oraz Dzień Dziecka - warto więc chociaż na 1 dzień przenieść się do krainy zabawy i rozrywki. Powyższe obiekty stanowią też doskonałą atrakcję w trakcie wakacyjnego urlopu, a dzięki bogatej bazie noclegowej w okolicy, mogą być inspiracją na kilkudniowy pobyt. 

art.sponsorowany

Marta Sambor

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:
Nowa Holandia

Nowa Holandia

Miejsce, w którym mieszkają potwory

Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także