Piątek, 19.04.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Czy wiesz jak działają nici liftingujące?

  • www.wypoczynekizdrowie.pl
Czy wiesz jak działają nici liftingujące?
Nici liftingujące – rewolucyjny sposób na walkę ze zmarszczkami i starzeniem się skóry!

Zmarszczki na twarzy i wiotczenie skóry to problem, który spędza sen z powiek wielu paniom około 40 roku życia. Niestety, jest to nieuchronny efekt procesu starzenia się skóry, która wraz z wiekiem traci duże ilości kolagenu oraz innych substancji, odpowiedzialnych za utrzymywanie na skórze jędrności i elastyczności. Możemy starać się utrzymać młody wygląd twarzy przy pomocy odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego, jednak prawda jest taka, że skóra w dojrzałym wieku potrzebuje znacznie silniejszej broni, by wytoczyć zmarszczkom prawdziwą wojnę. A może nam to bardzo ułatwić zabieg przy użyciu nici liftingujących – w wielu przypadkach taki zabieg może dać efekt porównywalny do liftingu chirurgicznego. 

Nici liftingujące – w czym wygrywają z tradycyjnym liftingiem?

Nici liftingujące to zabieg odmładzający i regenerujący skórę, który skutecznie może rywalizować z metodą tradycyjnego, chirurgicznego liftingu twarzy. W czym jest on lepszy? Zabieg przy użyciu nici liftingujących jest szybki, prosty i właściwie bezbolesny, a co najważniejsze nie wymaga hospitalizacji oraz długiego okresu rekonwalescencji. Co więcej, w przeciwieństwie do liftingu przeprowadzanego przy pomocy skalpela, nie istnieje problem bolesnego gojenia się ran czy pojawienia się nieestetycznych blizn.

Efekty

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących pozwala na skutecznie modelowanie i odmładzanie twarzy w rejonie policzków, linii żuchwy, łuków brwiowych, a także szyi. Nici są w stanie znacząco uwypuklić kształt policzków, przywrócić skórze objętość w okolicy jarzmowej, podnieść brwi, skorygować zwiotczałą skórę na szyi oraz przeprowadzić redukcję oznak starzenia w pozostałych rejonach twarzy. Zabieg ten, trwający około godziny , pozwala osiągnąć efekt wyraźnie młodszej i bardziej wypoczętej skóry, a także pozostawić ją w takiej kondycji na dłuższy czas.

Jak przebiega zabieg?

Wbrew pozorom, zabieg przy użyciu nici liftingujących, nie oznacza skomplikowanego procesu naciągania i szycia skóry na naszej twarzy. Zabieg polega na wsunięciu do skóry nici , które delikatnie zaczepiają się o powięzi , napinając tkankę. Przede wszystkim jednak – jak dodatkowe włókna w tkaninie ,,zbierają’’ wiotką skórę w lepiej napiętą całość. Jedną z zalet nici liftingujacych jest to , że po kilku miesiącach całkowicie rozpuszczają się. Ważne jest też to , że nici modelują twarz bez żadnej zmiany jej objętości , dzięki czemu osiągany jest bardzo naturalny wygląd – a właśnie na takim efekcie bardzo zależy pacjentkom  – przekonuje dr Damian Drążewski, lekarz specjalista medycyny estetycznej z elbląskiego salonu Kamea. Cała “operacja” jest na tyle mało skomplikowana, że pacjent zaraz po wykonaniu zabiegu może powrócić do swoich codziennych zajęć.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Nici liftingujące  to  sprawdzony i  bezpieczny zabieg. Nie powinien on być jednak wykonywany u osób, u których została stwierdzona alergia na biomateriały. Najlepiej sprawdza się on u osób u których obwisłość skóry jest niewielka, a naskórek pozostaje nadal elastyczny. U pacjentek  nieco starszych, zabieg przy użyciu nici liftingujących będzie natomiast doskonałym uzupełnieniem innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, np. leczenia skóry toksyną  botulinową czy kwasem  hialuronowym. Nici mogą być też stosowane przez panie, które poddały się tradycyjnemu liftingowi twarzy, ale chcą dodatkowo skorygować problem opadającej skóry, bez konieczności przeprowadzenia ponownej operacji plastycznej. 

______________________________________________________________________________

Czytelniczki zajrzały również do tego artykułu - Wampirzy lifting czyli zabieg z użyciem Twojej krwi

www.wypoczynekizdrowie.pl
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także