Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Wypoczynek i Zdrowie odkrywa - Roboty będą dowozić jedzenie w Londynie

  • www.wypoczynekizdrowie.pl
Wypoczynek i Zdrowie odkrywa - Roboty będą dowozić jedzenie w Londynie
Ta technologia niedługo wejdzie do użytku w Londynie. Aplikacja na smartfony, Just Eat zamierza wprowadzić małe, zdalnie sterowane roboty do użytku.

Notowany na londyńskim parkiecie Just Eat dołączy do detalisty Metro, firmy logistycznej Hermes Group i do dostawcy jedzenia Pronto Technology w używaniu autonomicznych robotów w ich działalności. Przedsiębiorstwo technologiczne Starship Technologies, które zajmuje się produkcją robotów, ogłosiło dzisiaj, że Just Eat i Pronto będą używali robotów w Londynie, a Metro i Hermes w Dusseldorfie i Bernie.

Firma technologiczna Starship Technologies została założona przez dwóch twórców komunikatora Skype. Główna placówka firmy mieści się w Londynie, a centrum badań i rozwoju jest położone w Tallinie. Przedsiębiorcy testowali swoje roboty przez ostatnie 9 miesięcy w 12 różnych krajach na świecie. Jeżeli dojdzie do wprowadzenia technologii do użytku, będzie to pierwszy raz kiedy roboty będą dostarczać zamówienia prawdziwym klientom. 

Dyrektor zarządzający firmy Starship powiedział w wywiadzie, że w każdym biznesie będzie testowane od 5 do 10 robotów w jednym albo dwóch rejonach każdego z miast. W ciągu najbliższych miesięcy firma ma ogłosić listę kolejnych klientów. 

Małe roboty, które mogą poruszać się z prędkością około 10 kilometrów na godzinę są przystosowane do poruszania się po chodnikach i ścieżkach. Jeżeli roboty napotkają jakąś przeszkodę, do pokonania której nie są przystosowane, mogą zostać przełączone na tryb sterowania zdalnego przez człowieka. Podczas testów miały one kontakt z około 400,000 ludzi i nie wystąpił żaden wypadek ani problem - donosi firma. Następnym krokiem po wprowadzeniu robotów do użytku, będzie stworzenie know-how dla firmy używającej autonomicznych robotów do realizacji dostaw. 

___________________________________________________________

Czytelnicy naszego portalu sprawdzili również: Ikea otworzyła swoje muzeum

www.wypoczynekizdrowie.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także