Poniedziałek, 16.09.2019, imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza

Najlepsze miejskie plaże w Polsce

  • www.wypoczynekizdrowie.pl
Najlepsze miejskie plaże w Polsce
Piasek, woda i atrakcje czyli plaża w mieście. Bydgoszcz, Białystok, Warszawa, Katowice, Poznań, Gniezno, Olsztyn - coraz więcej miast proponuje swoim mieszkańcom plaże w samym centrum. Na progu sezonu wakacyjnego sprawdzamy i podpowiadamy, gdzie są najlepsze miejskie plaże w Polsce.

Poznań

 

„Wypoczynek na leżakach, relaks na hamaku, smaczna przekąska, a może mecz siatkówki plażowej lub gra w bule na specjalnie przygotowanych boiskach? Miłośników błogiego leniuchowania, jak i aktywnego wypoczynku zapraszamy do korzystania z szeregu atrakcji w ramach plaży miejskich!” – tak reklamuje swoje pięć plaż Poznań.

Na plażach zaplanowano także liczne imprezy plenerowe. Poznańskie plaże to: Plaża Miejska Szeląg (Park Szelągowski, ul. Ugory, Winogrady), Plaża Miejska Chwaliszewo (przy Starej Gazowni Stare Koryto rzeki Warty, Centrum) i Plaża Miejska Rataje (okolice mostu Królowej Jadwigi, os. Piastowskie, Rataje).

Z plaż miejskich można korzystać od początku czerwca.

Olsztyn

Olsztyn to miasto, w którego granicach znajduje się 15 jezior, problemów z plażowaniem więc nie ma.

Od ubiegłego roku olsztynianie mają jednak wyjątkową atrakcję, jaką jest ośrodek na jeziorem Ukiel. To właściwie całe centrum sportów wodnych, wystarczy zaznaczyć, że Olsztyńska Plaża Miejska to jedna z największych w kraju plaż położonych nad wodami śródlądowymi.

Plażowicze do dyspozycji mają m.in.: rozbudowane zaplecze szatniowo-sanitarne, prysznice, platformy wypoczynkowe, place zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki plażowej i koszykówki, usługi gastronomiczne, pomosty spacerowe i widokowe oraz wiele innych atrakcji.

Białystok

Mieszkańcy Białegostoku mają do dyspozycji plażę Dojlidy, a na niej wodny plac zabaw (jeden z największych w kraju), wypożyczalnia rowerów wodnych, łodzi żaglowych Omega, kajaków, boiska do siatkówki plażowej i beach socera, banan holowany za motorówką i duży plac zabaw.

Nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwać wykwalifikowani ratownicy WOPR. W planach są cykliczne zawodu w piłce plażowej, regaty żeglarskie, zawody na wodnym placu zabaw.

Toruń

Piasek, plaża, bezpłatne leżaki czy boiska do siatkówki plażowej. Na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu, tak jak w ubiegłym roku, miejska plaża działa w okresie wakacji.

Plaża zajmuje ok. 1400 mkw. Do dyspozycji są drewniane leżaki, hamaki wolnostojące, leżako-łóżka i parasole. Postawiono stoły do tenisa stołowego, a wakacyjnego klimatu plaży dodają również palmy.

Rzeszów

Rzeszowianie odpoczywają tradycyjnie na plaży Żwirownia. Kąpielisko powstało w wyniku zalania wyrobiska żwirowego w dawnym starorzeczu Wisłoka.

Od 2003 r. funkcjonuje jako oficjalne, miejskie kąpielisko. Jest to akwen pełniący funkcję ogólnodostępnego kąpieliska miejskiego, odpłatnego, z piaszczystą plażą, na terenie którego działają także wypożyczalnie sprzętu pływającego, place zabaw, a także punkty usługowo-gastronomiczne.

Warszawa

W stolicy działa pięć miejskich plaż położonych nad Wisłą. Można na nich nie tylko leżakować, ale także aktywnie wypoczywać i zjeść coś dobrego

Największą popularnością cieszą się plaża Praska (przy zoo), plaża Stadion (przy Stadionie Narodowym) i plaża Saska (przy Saskiej Kępie).

Od 10 czerwca działa także plaża przed Pałacem Kultury i Nauki. Do jej przygotowania zużyto tysiąc ton piasku.

Oprócz plaży na której stoją leżaki i stoły, są tam boiska do piłki nożnej, siatkowej i badmintona.

Gorzów Wlkp.

Gorzów pierwszy raz w tym roku zorganizował miejską plażę. Jest na niej wszystko co na plaży być powinno - leżaki, hamaki, drewniane stołki, boisko i kilka palm.

Wieczorami na plaży będą odbywać się darmowe zajęcia Zumby czy warsztaty jogi. Od rana do popołudnia, na miejscu będą animatorzy gier i zabaw dla najmłodszych.

Bydgoszcz

Plaża nad Brdą na Wyspie Młyńskiej powstała w ub. roku.

Ma około 700 metrów kwadratowych, z nadmorskim piaskiem i muszelkami, który przywieziono z Międzyzdrojów (to efekt umowy o wzajemny promowaniu się obu gmin.

Na bydgoską plażę dojechać można nowymi ścieżkami, które zbudowano w ramach kolejnego etapu rewitalizacji Wyspy Młyńskiej.

Gniezno

W Gnieźnie plaża miejska powstała na Rynku. W tym roku, zamiast sztucznych palm, stoją na niej donice z drzewami liściastymi.

Oprócz leżaków i piasku na chętnych czekają również siedziska z materacami. Plaża dostępna jest od rana do późnych godzin wieczornych przez cały okres letnich wakacji.

Katowice

Na początku czerwca na Rynku w Katowicach obok sztucznej Rawy, stanęły palmy i drewniane leżaki.

Cztery 5-metrowe palmy wypożyczono z Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Palmy zostaną w centrum miasta do końca września.

 

___________________________________

Czytelnicy portalu przeglądają również: Najlepsze aquaparki w Polsce

 

www.wypoczynekizdrowie.pl
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także