Poniedziałek, 06.07.2020, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Majowy weekend z dziećmi w mieście

  • 19.04.2016, 12:45 (aktualizacja 20.04.2016 07:43)
  • Marta Sambor
Majowy weekend z dziećmi w mieście
Wielkimi krokami zbliża się pierwszy z długich majowych weekendów. Niestety nie wszyscy wyjadą na urlopy, a niektórzy świadomie postanowią spędzić weekend w mieście. Przed Wami krótki poradnik – sztuka przetrwania majówki z dziećmi … w mieście.

Oczywiście w dużym mieście jest łatwiej, ale mniejsze miejscowości również mogą dostarczyć multum rozrywki, wystarczy tylko wykazać się pomysłowością.
Dzieci przeważnie uwielbiają zwierzęta. Czy wiedzieliście, że w Polsce jest kilkanaście Ogrodów Zoologicznych, Akwariów i Ogrodów Botanicznych? Coraz częściej powstają też Parki Safari, Farmy (strusi, zwierząt hodowlanych, wszelkiego ptactwa) – znajdziecie je praktycznie w każdym regionie. Za jednym zamachem zaliczycie spacer na świeżym powietrze i dodatkowe zajęcia edukacyjne.

Wiele dzieci ciągnie do wody. Aquaparki, Parki Wodne i baseny rosną jak grzyby po deszczu nawet w mniejszych miastach. Możliwe, że w majówkę spotkacie w nich sporo amatorów pluskania, jednak warto się wybrać, zwłaszcza jeśli sytuację skomplikuje deszcz.

Trudno jest znaleźć kogoś kto nie lubi pikników. Pyszny, samodzielnie przygotowany posiłek na świeżym powietrzu to super opcja dla całej rodziny. Wypoczynek na kocyku w parku, pobliskim lesie a nawet na większym terenie zielonym na osiedlu – to może być strzał w dziesiątkę właśnie dla Waszej rodziny.

Majówka w mieście też może być aktywna. Rowerem, na rolkach, deskorolce – po parku, po miejskich drogach rowerowych, czy tuż za miasto. Wybierzcie dyscyplinę w zależności od upodobań sportowych i możliwości kondycyjnych.

Zwiedzać każdy może. W wielu miastach znajdują się ciekawe muzea historyczne, galerie, wystawy marynistyczne, wojskowe – do wyboru do koloru.

A co jeśli wszystkie powyższe pomysły już wypróbowaliście wielokrotnie? W ramach niesztampowych rozrywek proponujemy:

  • Wycieczki tramwajem, lub autobusem po mieście, zwłaszcza jeśli na co dzień poruszają się tylko autem, czy pieszo.
  • Rodzinny, albo między-rodzinny turniej gier planszowych – coraz łatwiej jest wypożyczyć gry z bibliotek, szkół, stowarzyszeń pozarządowych. Można też kupić grę i stoczyć planszówkowy bój z sąsiadami, którzy też mają dzieci
  • Wspólna grupowa wycieczka do Straży Pożarnej, zajezdni tramwajowej, na Komendę Policji – jeśli zbierzecie grupę znajomych z dziećmi, z pewnością nawet w długi weekend uda Wam się za uśmiech i dziękuję odwiedzić miejsca, o których marzą Wasze dzieci.
  • Turniej sportowy na pobliskim Orliku - rozgrywki sąsiedzkie.

Z reguły ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i bez względu na pogodę, każdy weekend w mieście możemy spędzić w ciekawy sposób.

Marta Sambor
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także