Piątek, 18.01.2019, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Wypoczynek i Zdrowie sprawdza Souping - nową metodę oczyszczania organizmu

  • www.wypoczynekizdrowie.pl
Wypoczynek i Zdrowie sprawdza Souping - nową metodę oczyszczania organizmu
Juicing, czyli oczyszczanie organizmu za pomocą świeżo przygotowanych soków z warzy i owoców, stał się popularny niemal na całym świecie. Jednak większość osób, które przez dłuższy czas stosowały tego typu rozwiązanie, czuły się zmęczone, głodne i podenerwowane. Dlatego na rynku pojawiła się zupełnie nowa forma detoksu - oczyszczanie organizmu zupami, czyli tzw. souping. Jest to metoda, która ma stanowić zdrowszą i bardziej sycącą alternatywę juicingu.

Detoks za pomocą soków z warzyw i owoców, to bez wątpienia szybka i skuteczna metoda na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn, a także dostarczenie mu niezbędnych minerałów i witamin. Jednak, jeśli naszym celem oprócz samego detoksu jest także schudnięcie, wtedy w przypadku soków pojawia się problem. W trakcie zrzucania zbędnych kilogramów potrzebujemy bowiem zróżnicowanej diety. Natomiast w juicingu spożywamy znaczne ilości cukru, które znajdują się w owocach, a także nie dostarczamy organizmowi wystarczającej ilości protein i błonnika. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku zup.

Souping jest znacznie bardziej wszechstronną metodą oczyszczania organizmu, ponieważ możemy jeść zupy w przeróżnych formach. Mamy do wyboru zupy gorące oraz tzw. chłodniki, zupy owoce i warzywne, gotowane na bulionach warzywnych lub wołowych. Dzięki takiej różnorodności, znacznie łatwiej będzie nam przetrwać przez dłuższy okres czasu na takim detoksie.

Chłodne zupy na wiosnę, a gorące – późną jesienią

W trakcie stosowania soupingu, powinniśmy trzymać się kilku kluczowych zasad, dzięki którym będziemy mogli osiągnąć najlepszy efekt. I tak – detoks za pomocą gorących zup powinien odbywać się podczas chłodnych miesięcy, kiedy to nasz organizm potrzebuje więcej ciepła. Natomiast zupy w postaci chłodników powinny być podawane na wiosnę lub latem.

Ważne wskazówki podczas stosowania detoksu zupami!

Tak jak w przypadku każdego oczyszczania, również souping powinien być przeprowadzany dosyć ostrożnie – pamiętaj, że talerz zupy musi dostarczać min. 120 kcal. Nie warto przygotowywać zup na bazie śmietany, ponieważ tego typu posiłki są bardzo kaloryczne i mogą również zawierać niezdrowe tłuszcze.

Tak jak w przypadku każdego detoksu, również tutaj należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać trochę na efekty. Souping powinien być stosowany przez dłuższy czas, a także należy go wprowadzać do menu regularnie, dzięki czemu nie tylko zachowamy odpowiednią sylwetkę, ale również wpłynie to korzystnie na nasze zdrowie.

Na początku detoksu może być nieco ciężko, dlatego też musisz pamiętać o odpoczynku i odpowiedniej ilości snu – dobrze jest robić sobie dodatkowo krótkie drzemki w ciągu dnia.

W momencie podjęcia decyzji o zastosowaniu detoksu, powinieneś zacząć wprowadzać zmiany powoli. Najpierw w codziennym menu jedz stopniowo coraz więcej warzyw, następnie z czasem w diecie powinna znaleźć się chociaż jedna porcja zupy codziennie. Po około dwóch tygodniach zacznij odżywiać się tylko i wyłącznie samymi zupami.

__________________________________________________________

Nasze Czytelniczki zainteresowały się również - Cristiano Ronaldo otworzył hotel na Maderze

www.wypoczynekizdrowie.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także