Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Zapraszamy na recital fortepianowy

Zapraszamy na recital fortepianowy
Przez trzy epoki: barok, klasycyzm i romantyzm przeprowadzi słuchaczy pianista Mariusz Klimsiak. Na Recital Fortepianowy zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni w niedzielę 29 maja o godzinie 17.00.
Zobacz szczegóły

Dane teleadresowe

Szafarnia 1
87-404 Radomin
566827930 [email protected] www.szafarnia.art.pl

Zobacz lokalizację

Na początku recitalu fortepianowego zabrzmią Wariacje Goldebrgowskie Jana Sebastiana Bach. Utwór został skomponowany dla cierpiącego na bezsenność rosyjskiego dyplomaty. Jego tematem jest subtelna aria, którą podczas nocy wykonywał na klawesynie jego uczeń, Johann Gotlieb Goldberg. Kompozycja składa się z arii i 30 wariacji ułożonych trójkami. W każdej z nich pierwsza wariacja ma charakter tańca, druga jest wariacją wirtuozowską, natomiast ostatnia kanonem. Wariacje wirtuozowskie ułożone są według stopnia trudności – od najprostszej do najtrudniejszej. Następnie pianista wykona Poloneza-Fantazję op. 61 Fryderyka Chopina, dedykowanego Madame A. Veyret. Utwór nazywany jest poematem tanecznym. Odchodzi bowiem od typowego modelu tańca na rzecz formy swobodnej, w której nadrzędną rolę pełni ekspresja wyrazu. Arthur Hadley napisał o nim „Fortepian przemówił językiem, którego dotychczas nie słyszano”. Na zakończenie w interpretacji pianisty usłyszymy Sonatę G-dur  jedną z najwcześniejszych sonat Wolfganga Amadeusza Mozarta, składającą się z części Allegro, Andante i Presto.

Bilety w cenie 15/20 złotych można nabywać przed koncertem w kasie Ośrodka Chopinowskiego po wcześniejszej rezerwacji (tel.: 56 682 79 30 /e-mail: [email protected]).

Ośrodek zastrzega, że wszystkie nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane 20 minut przed koncertem i ponownie skierowane do sprzedaży. Nie dotyczy osób korzystających z Chopin Busa.

Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem:
z Torunia
15:30 – Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2
15:40 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)
z Golubia-Dobrzynia
16:20 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)
Powrót około pół godziny po koncercie.

Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także