Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Pole dance – sport może być sexy

  • Angelika Kolebuk
 Pole dance – sport może być sexy
Ćwiczenia fitness z elementami tańca i akrobatyki, wykonywane przy użyciu zamontowanego pionowo, metalowego drążka, czyli pole dance to zupełnie coś innego niż taniec na rurze. Z pobudzaniem erotycznym zgromadzonych w klubie nocnym mężczyzn ma niewiele wspólnego. Uprawianie tego sportu pozwala wyrzeźbić sylwetkę, wzmocnić mięśnie, zdobyć świadomość ciała i nauczyć się zmysłowych, kobiecych ruchów. To także świetny sposób na szybką utratę kilogramów przy jednoczesnym wzroście pewności siebie.

Pierwsze szkoły pole dance powstawały w Polsce w 2011 r. Dzisiaj jest już ich naprawdę wiele, organizuje się zawody w tej dyscyplinie pokazy i warsztaty. O popularności dyscypliny w naszym kraju świadczy choćby fakt, że tancerka Berenika Nienadowska przeszła do finału jednego z popularnych w Polsce talent show, prezentując pokazy pole dance. Do uprawiania tego sportu przyznaje się też wiele gwiazd, np. Fergie, Jassica Alba, Madonna. Nic dziwnego, efekty treningów na metalowym, pionowym drążku są fenomenalne: poprawa sprawności fizycznej, smukłe, jędrne ciało, silne mięśnie i giętki kręgosłup. Umiejętność zmysłowego poruszania się i wzrost poczucia własnej kobiecości to tylko dodatkowe atuty.

Jeśli tradycyjny aerobic i ćwiczenia fitness są dla Ciebie zbyt nużące i szukasz niestandardowych sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu, pole dance jest świetnym rozwiązaniem. Nie musisz mieć zdolności akrobatycznych ani ciała atlety, żeby zacząć trenować. Szkoły pole dance podkreślają w swoich ofertach, że jest to sport dla każdego, a systematyczne ćwiczenia sprawią, że wszelkie Twoje obawy znikną wraz z gubionymi na rurze kilogramami.

 

 

Angelika Kolebuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także