Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Eco targi, czyli zdrowe zakupy

  • Angelika Kolebuk
Eco targi, czyli zdrowe zakupy
Czy próbowałeś kiedyś kupić marchewkę wyhodowaną bez sztucznych nawozów albo mydło niepowodujące wysuszenia skóry? Czy wiesz, ile hormonów ma sprzedawane w sklepach mięso z kurczaka i dlaczego nie można zrobić masła z mleka w kartonie? Odpowiedzi na te i wiele podobnych pytań powinny być kluczowe dla każdego, kto dba o dietę i zdrowy styl życia. Zmiana konsumenckich nawyków nie jest jednak prosta. Zdrowe i ekologiczne produkty bywają trudnodostępne, a te kupione w sklepach z eco żywnością – kilkukrotnie droższe od marketowych. Jest jednak tańsze i wygodniejsze rozwiązanie – eco targi.

Otyłość, choroby układu trawiennego i nowotwory wywołane chemicznymi dodatkami do żywności to zjawiska coraz częstsze w naszym społeczeństwie. Dlatego od kilku lat panuje moda na slow, fit i bio food. Mnożą się sklepiki z ekologiczną, wegetariańską lub wegańską żywnością, a i supermarkety mają coraz bogatszą ofertę zdrowych, niskoprzetworzonych produktów.

Rośnie też popularność eco targów, czyli imprez, które ściągają w jedno miejsce dostawców dobrych jakościowo i zdrowych towarów. Taka forma robienia zakupów jest tym atrakcyjniejsza, że nabywanie towarów bezpośrednio od wytwórców jest po prostu tańsze. Nie płacimy bowiem pośrednikom, firmie transportowej ani pracownikom, którzy produkt zapakują i wyłożą na sklepowej półce. Ponadto właściciele stoisk są chętni do negocjacji cenowych i obdarowywania klientów rabatami. Można również skosztować regionalnych pyszności i zapytać o proces ich wytwarzania. W wielu miastach Polski takie targowiska mają swoje stałe miejsce i odbywają się cyklicznie. Często też organizowane są wielkie eco jarmarki, podczas których można zaopatrzyć się nie tylko w żywność, ale także kosmetyki czy ubrania.

Zostań eco konsumentem i sprawdź, czy w Twoim mieście można już robić zdrowe zakupy.

Angelika Kolebuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także