Poniedziałek, 08.08.2022, imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna

Wody termalne w Zakopanem i okolicach. Dlaczego są tak cenione przez lekarzy i kuracjuszy?

  • Grupa Tipmedia
Wody termalne w Zakopanem i okolicach. Dlaczego są tak cenione przez lekarzy i kuracjuszy?
Jeśli planujesz wyjazd na termy w Polsce, to z pewnością kierujesz się nie tylko standardem danego kompleksu i opiniami dotychczasowych gości, ale również jakością wody termalnej. To od tego parametru w głównej mierze zależy, czy taki wyjazd przyniesie Ci konkretne korzyści zdrowotne. Jeśli nie masz czasu i ochoty na eksperymenty, to skorzystaj z naszej wskazówki i wybierz się na południe Polski. Wody termalne w Zakopanem i okolicach w powszechnej opinii są uważane za najlepsze, o czym więcej przeczytasz w naszym artykule.

Zdrowotne właściwości wody termalnej

Woda termalna to jedna z najcenniejszych substancji na naszej planecie. Wiedziano o tym już w czasach starożytnych – m.in. w Cesarstwie Rzymskim wykorzystywano kąpiele w wodzie termalnej w ramach rekonwalescencji żołnierzy. Z kolei w antycznej Grecji woda termalna była używana nie tylko w celach zdrowotnych, ale również kosmetycznych.

Nie każdy wie, że Polska ma bardzo obfite zasoby wody termalnej. Jej wydobycie nie jest jednak ani tanie, ani proste, dlatego wciąż korzystamy z tego bogactwa w ograniczonym zakresie – głównie do celów rekreacyjnych.

Z dobrodziejstwa wody termalnej może skorzystać praktycznie każdy – wystarczy wybrać się do jednego z kompleksów basenowych zasilanych taką wodą. Dlaczego warto? Oto kilka dobrych powodów (nie tylko medycznych):

  • Woda termalna ma potwierdzone właściwości terapeutyczne, szczególnie dobrze sprawdzając się w przypadkach chorób reumatycznych, urazów i schorzeń ortopedycznych (w tym osteoporozy), chorób kobiecych, zaburzeń psychicznych, chorób układu oddechowego, chorób dermatologicznych oraz zaburzeń metabolicznych, nadwagi i otyłości.
  • Kąpiele w wodzie termalnej mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, niwelują stres, a także mogą stanowić czynnik wspierający terapię chorób psychicznych.
  • Woda termalna rozluźnia mięśnie oraz stymuluje mózg do produkcji większej ilości serotoniny. Dzięki temu nie tylko fantastycznie wpływa na nastrój, ale również przyspiesza regenerację przemęczonego organizmu.
  • Woda termalna ma wybitne właściwości kosmetyczne, sprawdzając się w terapii dermatoz, niwelując przebarwienia skóry, dogłębnie nawilżając, poprawiając elastyczność i sprężystość skóry, a tym samym wykazując działanie antystarzeniowe.

W tym miejscu trzeba natomiast podkreślić kluczową kwestię: takie efekty mogą przynieść kąpiele wyłącznie w prawdziwej wodzie termalnej, pozyskiwanej z bardzo głębokich pokładów, naturalnie podgrzewanej przez magmę, zasobnej w cenne składniki mineralne (i nie tylko). Te kryteria spełnia przede wszystkim woda termalna zasilająca kompleksy basenowe na południu Polski.

Kuracja w termach? Najlepiej pod Tatrami

Nie ma przypadku w tym, że to właśnie tatrzańskie obiekty termalne cieszą się największą popularnością – zarówno wśród osób udających się na termy w celach rekreacyjnych, jak i terapeutycznych.

Woda termalna pozyskiwana w okolicach Zakopanego wyróżnia się bardzo wysoką jakością. Nie chodzi tutaj jednak wyłącznie o zasobność w składniki mineralne (te zawiera nawet woda płynąca z kranu), ale także o korzystny bilans jonowy, wysoką mineralizację i przede wszystkim zawartość składników specyficznych decydujących o zdrowotnych właściwościach wody.

Wiemy, który kompleks termalny oferuje dostęp do wody najwyższej jakości

Tym obiektem są Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej (https://www.termybukovina.pl/). To jeden z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów termalnych w naszej części Europy, zlokalizowany w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w odległości zaledwie kilkunastu minut jazdy od centrum Zakopanego.

Woda termalna zasilająca Termy BUKOVINA jest pozyskiwana z głębokości 2400 metrów, a jej średnia temperatura to 64,5 stopnia Celsjusza (do basenów trafia woda już schłodzona do temperatury 30-38 stopni). Woda zawiera 28 najcenniejszych składników mineralnych (mineralizacja to aż 1593,2 mg/dm3) oraz składniki specyficzne, jak siarkowodór i fluorki.

Termy BUKOVINA to znakomity wybór nie tylko ze względu na najwyższą jakość wody termalnej, ale także bogatą ofertę atrakcji dla gości w każdym wieku, rozbudowaną strefę saun oraz możliwość spędzenia krótszego lub dłuższego pobytu w komfortowym, czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA, którego goście mają bezpośredni dostęp do term.

Więcej o tym, dlaczego wody termalne w Zakopanem i okolicach są tak silnym magnesem przyciągającym nie tylko kuracjuszy, ale też np. rodziny z dziećmi czy pary planujące romantyczny weekend we dwoje, przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/wody-termalne-zakopane-i-okolice-to-najlepszy-kierunek.

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także