Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Czym są domy modułowe i czym różnią się od domów tradycyjnych

Czym są domy modułowe i czym różnią się od domów tradycyjnych
Chociaż termin ten jest obecnie powszechnie używany, w Twojej głowie może pojawić się pytanie: "Czym są domy modułowe?". Prawdopodobnie wiesz, że domy modułowe różnią się od domów " murowanych" - tych, które powstają na miejscu przy użyciu tradycyjnych metod, takich jak murowanie z cegieł i zaprawy, ale czym się różnią?

W rzeczywistości domy modułowe są podtypem domów prefabrykowanych, ale często zdarza się, że terminy te są używane zamiennie, dlatego wyjaśniamy, czym dokładnie jest dom modułowy.

Co to jest – dom modułowy

Krótka odpowiedź brzmi, że są one rodzajem domu prefabrykowanego. Dom prefabrykowany to dom, który jest budowany z elementów wykonanych wcześniej w fabryce. Wystarczy porównać je z domem budowanym tradycyjnie, który jest montowany z materiałów budowlanych kawałek po kawałku na placu budowy. Dom modułowy to jeden z rodzajów domu prefabrykowanego, który składa się z części - modułów. Po dostarczeniu modułów domu modułowego na miejsce budowy są one instalowane w celu stworzenia domu. Jeżeli szukam działki pod budowę domu to zobacz oferty https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/dzialki/

Jaka jest różnica między domem modułowym, a domem półgotowym

Dom modułowy należy traktować jako coś zupełnie innego niż dom półgotowy. Dom modułowy jest budowany w sekcjach w fabryce, a następnie dostarczany na plac budowy. Sekcje są ze sobą skręcane śrubami lub łączone na zatrzaski, w zależności od typu domu modułowego. Domy modułowe są budowane zgodnie z lokalnymi kodeksami i przepisami budowlanymi.

Domy półgotowe również mają sekcje wbudowane w fabryce, ale są one znacznie większe. Ze względu na rozmiar i ciężar sekcji, w wielu miejscowościach wymaga się, aby dom ten był połączony z fundamentem. Segmenty są przewożone na plac budowy na przyczepie, a następnie montowane.

Czy domy modułowe są wysokiej jakości

Dom modułowy z pewnością może być rozsądnym wyborem. Pewność dają także wymogi prawne. Domy modułowe są budowane zgodnie z przepisami dotyczącymi budownictwa mieszkaniowego.

Zobacz także domy na sprzedaż https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/domy/sprzedam/. Są one dokładnie sprawdzane, łącznie z kontrolą końcową na miejscu budowy. Większość firm ubezpieczeniowych nie pyta, czy dom jest modułowy czy murowany, ponieważ nie ma żadnych dodatkowych problemów związanych z bezpieczeństwem. Domy modułowe lepiej niż inne rodzaje konstrukcji radzą sobie w trudnych warunkach pogodowych, takich jak huragany. Dom modułowy to dobry wybór dla kupującego dom, który chce uzyskać jak największą powierzchnię w stosunku do kosztów i posiada lub może kupić ziemię.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także