Poniedziałek, 27.06.2022, imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Opiekunka seniora pilnie poszukiwana

Opiekunka seniora pilnie poszukiwana
Wiele mówi się o tak zwanych zawodach przyszłości, które mają zapewnić, wykonującym je osobom, pewność pracy na wiele lat to przodu oraz pokaźne dochody. Zazwyczaj w tym kontekście wymienia się takie zajęcia jak, między innymi. Programista, mechatronik, czy biotechnolog. Oczywiście zawody te należą do przyszłościowych, jednak liczba osób które mogą je wykonywać jest ograniczona, zarówno z uwagi na wysokie wymagania stawiane potencjalnym pracownikom, jak i z uwagi na ograniczoną liczbę takich miejsc pracy. Te ograniczenia kompletnie nie dotyczą innego zawodu, który ostatnimi czasy tylko zyskuje na popularności tj. opiekunka osób starszych.

Tak naprawdę aby sprawować funkcję opiekuna lub opiekunki do osób starszych potrzeba dwóch rzeczy. Po pierwsze doświadczenia w opiece nad osobami starszymi, które możemy zdobyć albo poprzez opiekę nad osobami bliskimi albo poprzez pracę czy staż w placówkach medycznych czy DPS. Druga ważna rzecz, to znajomość języka kraju, w którym chcemy pracować jako opiekunka osób starszych. Niestety polski rynek opieki nie jest jeszcze tak rozwinięty jak chociażby niemiecki i trudno liczyć tu na takie płace, jakie oferują nasi sąsiedzi zza Odry. Dlatego nauka języka niemieckiego do poziomu pozwalającego na swobodną komunikację z seniorem lub jego rodziną opłaca się bardzo.

Opiekunka osoby starszej w Niemczech może liczyć na zarobki w okolicach 1800 euro netto na miesiąc. Takie średnie stawki oferuje firma pośrednictwa Veritas Opieka, która od lat łączy polskie opiekunki z niemieckimi seniorami poszukującymi opieki. Należy dodać do tego, że taka opiekunka ma zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Do tego Veritas Opieka zapewnia bezpłatny transport na miejsce wykonywania zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. To wszystko sprawia, że zawód opiekunki do osób starszych jest niezwykle atrakcyjny dla osób, które chciałyby mieć pewność, że ich zajęzie zagwarantuje im bezpieczeństwo socjalne. Więcej informacji na temat pracy w branży opieka Niemcy oraz najnowsze oferty pracy dla opiekunek seniora w Niemczech, znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także