Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Zakupy jak z bajki

  • 07.12.2015, 14:55 (aktualizacja 06.07.2016 09:10)
Zakupy jak z bajki
Tradycyjne i zapomniane już nieco wigilijne frykasy. Ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Przepiękne prezenty i unosząca się w powietrzu świąteczna magia. Tym wszystkim kuszą nas rokrocznie jarmarki bożonarodzeniowe – atrakcja przyciągająca tłumy turystów.

Nim rozpocznie się szaleństwo przedświątecznych przygotowaniach, warto wybrać się na bożonarodzeniowy jarmark. Kramy wypełnione świątecznymi ozdobami, przysmakami, rękodziełami artystycznymi i prezentami. Zaopatrzymy się tam także w biżuterię, bożonarodzeniowe drzewka i przysmaki. Znajdziemy również moc inspiracji i pomysłów na to, by nasze święta były jeszcze piękniejsze.

Baśniowy nastrój
W wielu miastach Polski organizowanie imprezy stało się już tradycją. Turyści rokrocznie ściągają np. do Wrocławia, gdzie bramy wiodącej na plac targowy strzeże krasnal spełniający życzenia. Również w Krakowie zwyczaj organizowania jarmarku świątecznego jest pielęgnowany od stuleci. Będąc na krakowskim rynku nie można pominąć słynnego korowodu szopek bożonarodzeniowych i oprzeć się pokusie skosztowania grzańców małopolskich. W łódzkiej manufakturze natomiast już od pierwszych dni grudnia będziemy mogli podziwiać wystawę szopek. Z uczestnictwa w takim jarmarku cieszą się zwłaszcza maluchy. Place targowe przypominają bowiem świat baśniowy, wśród kupujących przechadzają się brodaci mikołaje z pomocnikami. Nie brak również innych, znanych z bajek, postaci. Kuszą świąteczne słodycze: pierniczki, orzechy i owoce w czekoladzie. Zakupy w takim wydaniu z pewnością będą niezapomniane dla całej rodziny.

 

[publikacja dodana przez CMS Tipnews]

Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także