Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Gdzie szukać opieki dla seniora?

Gdzie szukać opieki dla seniora?
Postępujące starzenie się społeczeństwa niesie z sobą wiele skutków ubocznych. Jednym z głównych jest wzrost liczby seniorów, czyli osób w zaawansowanym wieku, często przekraczającym 80 lat. Nie ma w tym nic złego, ale niestety starość sprzyja wielu chorobom, co ostatecznie prowadzi do problemów z poruszaniem się o własnych siłach, robieniu zakupów, dbaniu o dom itp. Osoby takie stają się zdane na pomoc innych, zarówno z kręgu rodzinnego, jak i spoza. Jakie są możliwości opieki nas seniorem w Polsce?

 

Istnieją trzy różne drogi postepowania w opiece nad seniorem, który przestał być samodzielny. Pierwsza to opieka sprawowana przez członków rodziny seniora. Niestety w dzisiejszych, zabieganych czasach, jest to możliwość najmniej realna. Mało kto ma możliwość porzucenia etatowej pracy, czy opieki nad własnymi dziećmi aby zająć się seniorem. Druga droga, to domy opieki seniora, zarówno te publiczne, jak i coraz częściej powstające domy prywatne. Ich wady to albo długie kolejki oczekiwania, jak to jest w przypadku tych pierwszych, jak i wysoka cena, jak ma to miejsce przy placówkach prywatnych.

Trzecia, coraz popularniejsza w Polsce, możliwość to wynajęcie prywatnej opiekunki seniora, która zamieszka z nim i będzie dbała o jego dobrostan. Gdzie szukać takiej pomocy? Na szczęście powstały już agencje opiekunek seniora, takie jak m.in. Veritas Polska. Opieka seniora za pośrednictwem Veritasu polega na podpisaniu umowy oraz wybraniu odpowiedniej opiekunki z bazy firmy. Jeśli chodzi o koszty, to ich wielkość różni się w zależności od danego przypadku. Aby poznać szacunkową kwotę, jaka będzie potrzebne co miesiąc można skorzystać z kalkulatora znajdującego się na stronie internetowej Veritas Polska: https://veritas-polska.pl/wycena/


 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także