Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Jak stosować i gdzie przechowywać oleje zimnotłoczone?

Jak stosować i gdzie przechowywać oleje zimnotłoczone?
Polacy coraz chętniej stosują zdrowe produkty spożywcze i poszerzają swoją wiedzę na temat tego, jak odżywianie wpływa na ogólną kondycję organizmu. Starają się zastępować niezdrowe tłuszcze tymi, które mają w sobie moc nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin, ponieważ wiedzą, to doskonale wpływają one na stan układu nerwowego, kondycję skóry, włosów. Taką moc mają między innymi oleje zimnotłoczone.

Jak powstają oleje tłoczone na zimno?

Olej lniany, jeden z najbardziej popularnych polskich olejów tłoczonych na zimno, kilka lat temu powrócił do ogólnego obiegu i stał się prawdziwym hitem wśród osób, które poszukują zdrowych produktów spożywczych zawierających organizm. Oczywiście to nie jedyny olej tłoczony na zimno, jest ich decydowanie więcej. W jaki sposób powstają? Z ziaren olej wyciskany jest w taki sposób, aby nie podgrzewać go, a zatem nie poddawać jakiekolwiek obróbce termicznej. To istotne, aby w ten sposób nie zniszczyć cennych mikro i makroelementów oraz witamin.

Jak stosować oleje zimnotłoczone?

Oleje tłoczone w ten sposób doskonale sprawdzają się w codziennej diecie, jak również w pielęgnacji skóry. Warto wiedzieć o tym, że można stosować je również do olejowania włosów. Mają zatem bardzo szerokie zastosowanie. Ze względu na ich stosunkowo krótką datę ważności, która skróceniu może ulec również wtedy, gdy olejów nie przechowuje się w prawidłowy sposób, warto wykorzystywać je właśnie różnorako. Jeżeli chodzi o dietę, oleje zimnotłoczone je się bez podgrzewania. Nie można na nich dusić ani smażyć potraw, można natomiast dodawać je na przykład do sałatek, surówek, kaszy, zup. Co więcej, mnóstwo osób po prostu wypija zimnotłoczone oleje. Wystarczy łyżka lub dwie z samego rana, aby w pozytywny sposób wpływać na zdrowie swojego organizmu.

Oleje zimnotłoczone przechowywanie

Jak wspominano już wcześniej, nieprawidłowy sposób przechowywania olejów tłoczonych na zimno może dramatycznie skrócić ich datę użyteczności. Niestety może również zmienić ich smak. Oleje tłoczone na zimno bowiem bardzo szybko jełczeją. Trzeba zatem pamiętać o tym, by trzymać je w ciemnych butelkach, najlepiej takich o niedużej pojemności, w lodówce lub szafce, do której nie docierają promienie słoneczne. Jeżeli zachowa się takie zasady podczas przechowywania oleju, przykładowo lniany olej tłoczony na zimno będzie można używać przez około 3 miesiące. Jeśli tylko smak oleju zacznie się zmieniać, najwyższa pora niezwłocznie go użyć. Można posmarować nim ciało, ponieważ taki olej naprawdę doskonale sprawdza się do pielęgnacji skóry.

Szeroki wybór olejów zimnotłocznych znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Olejznatury

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także