Środa, 30.09.2020, imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Czy mezoterapia igłowa pozwala pozbyć się zmarszczek?

Czy mezoterapia igłowa pozwala pozbyć się zmarszczek?
Każda kobieta chciałaby mieć gładką i elastyczną skóra. Niestety wiek nie jest dla naszej skóry łaskawy - z czasem pojawiają się zmarszczki i cellulit. Chcąc pozbyć się pierwszych oznaków starzenia, warto zdecydować się na mezoterapię igłową. Dowiedz się, na czym dokładnie polega ten zabieg oraz jakie daje efekty.

Spis treści:

 • Czym jest mezoterapia igłowa? Jak wygląda?
 • Mezoterapia na zmarszczki - czy działa? Efekty
 • Jak wygląda okres rekonwalescencji po mezoterapii?

Czym jest mezoterapia igłowa? Jak wygląda?

Mezoterapia igłowa to popularny w ostatnim czasie zabieg z medycyny estetycznej. Polega na wprowadzeniu w głąb skóry specjalnych substancji aktywnych biologicznie. Ich działanie opiera się przede wszystkim na dogłębnej regeneracji. Zabieg ten nie jest bolesny, odczuwany jest jedynie pewien dyskomfort. Osoby wrażliwe mogą oczywiście zdecydować się na znieczulenie miejscowe, nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. Cena mezoterapii rozpoczyna się od 500 złotych, a kończy nawet na 2 000 złotych. Wszystko zależy od kliniki którą wybierzemy. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, mezoterapia igłowa zdecydowanie jest zabiegiem bezpiecznym, pod warunkiem, że wykona ją profesjonalista. Popełnione błędy w czasie zabiegu czy niepoinformowanie o odpowiednim traktowaniu skóry po zabiegu może sprawić, że efekty nie będą wcale widoczne, bądź co gorsza - nabawimy się problemów zdrowotnych.

Mezoterapia na zmarszczki - czy działa? Efekty

Jak się okazuje, mezoterapia igłowa jest najskuteczniejszym zabiegiem odmładzającym, a co za tym idzie - działa na zmarszczki. Korzyści, jakie dzięki temu osiąga skóra to przede wszystkim:

 • odnowa komórek, 
 • dotleniona cera, 
 • likwidacja blizn powstałych w wyniku trądziku, 
 • redukcja niewielkich przebarwień, 
 • spłycenie zmarszczek, a także zahamowanie powstawania nowych,
 • likwidacja cellulitu, 
 • ujędrnienie skóry, 
 • zwiększenie elastyczności skóry, 
 • wyrównanie powierzchni skóry,
 • lepsze wchłanianie się kosmetyków, 
 • docieranie kosmetyków do głębszych warstw skóry, 
 • zahamowanie procesu starzenia się skóry.

Ponadto skóra po zabiegu mezoterapii igłowej staje się bardziej napięta. Jeśli chodzi o liczbę zabiegów, po których możemy osiągnąć taki efekty, zależy ona przede wszystkim od intensywności problemów. Niektórzy zauważą zadowalające rezultaty już po 2 zabiegach, inni po 6. Każdy zabieg powinien być oddalony czasowo o około 2-4 tygodnie, bowiem skóra musi mieć czas na regenerację i odnowę komórek. 

Mezoterapia igłowa to świetny sposób pozbywania się zmarszczek. Jeśli więc zastanawiasz się, co na zmarszczki - nie inwestuj w drogie kremy, które dadzą mi jedynie chwilowy efekt. Mezoterapia na zmarszczki to idealna propozycja!

Jak wygląda okres rekonwalescencji po mezoterapii?

Aby efekty mezoterapii igłowej trzymały się jak najdłużej, należy odpowiednio traktować skórę po zabiegu. Przede wszystkim przez 24 godziny od zabiegu nie należy pić alkoholu, nie można również nakładać makijażu. Nie wolno się opalać przez około miesiąc, zarówno na solarium, jak i słońcu. Przez tydzień nie wolno nakładać żadnych preparatów o działaniu złuszczającym, należy również zrezygnować z basenu, sauny, depilacji i intensywnych ćwiczeń. 

Lekarz powinien do każdego pacjenta podejść indywidualnie oraz wytłumaczyć mu, na co ma uważać. Każdy z nas ma inną cerę - jedna skóra może być bardziej podatna na czynniki zewnętrzne niż druga. Trzymanie się zaleceń jest jednak niezwykle ważne, pomaga nam osiągnąć pożądane efekty. Nawet jeśli mezoterapia zostanie przeprowadzona w prawidłowy sposób, a my nie zastosujemy się do zaleceń lekarza, mogą pojawić się podrażnienia. Znaczenie ma więc nie tylko działanie mezoterapii. 

W razie innych pytań dotyczących zabiegu, warto skontaktować się z ekspertami, np. z Kliniki Miracki Warszawa.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także