Wtorek, 26.05.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Problemy podczas lotu samolotem - 3 najczęściej spotykane przypadki, które mogą zniszczyć podróż

  • Grupa Tipmedia
Problemy podczas lotu samolotem - 3 najczęściej spotykane przypadki, które mogą zniszczyć podróż
Podróże lotnicze należą do najszybszych sposobów na przemieszczanie się na długich i średnich dystansach. Dzięki rozwojowi tanich linii lotniczych i obniżce cen biletów, na ten rodzaj transportu mogą sobie pozwolić już wszyscy. Nie jest to jednak środek transportu, który pozbawiony jest wad. Do najpopularniejszych niedogodności należą: • opóźniony lub odwołany lot • dodatkowe opłaty za bagaż • losowe miejsce w samolocie

Opóźniony lub odwołany lot
Linie lotnicze oferują połączenia na trasach o różnej długości i nie zawsze są to wyprawy do miejsc oddalonych o kilka tysięcy kilometrów. Czasem pasażerowie decydują się na lot do miasta, które oddalone jest o kilkaset kilometrów, a podróż lotnicza ma być nieco szybsza i mniej uciążliwa od jazdy samochodem. Problemem może stać się opóźniony lub nawet odwołany lot. Taka sytuacja może zburzyć nie tylko jeden dzień, ale także kilka kolejnych.

W przypadku opóźnienia albo odwołania lotu z winy linii lotniczych mamy możliwość ubiegania się o odszkodowanie. Często wykupując droższą opcję biletu, odszkodowanie za opóźnienia jest jedną z jego opcji. Jeśli lot został odwołany i nie stoi za tym żaden akt terrorystyczny, destabilizacja polityczna czy fatalne warunki pogodowe, masz prawo do ubiegania się o odszkodowanie za pośrednictwem specjalistycznych firm. Jedną z nich znajdziesz pod adresem https://givt.com/pl/odwolany-lot/

Dodatkowe opłaty za bagaż
Często pakowanie walizki do samolotu zostawiamy na ostatnią chwilę, tymczasem warto poświęcić tej czynności nieco więcej uwagi. Może się bowiem okazać, że nieodpowiednio spakowany bagaż będzie przyczyną podniesienia kosztów wyprawy. Dlaczego tak się dzieje?

Linie lotnicze bardzo szczegółowo określają rodzaj i rozmiary bagażu, jaki możesz wnieść na pokład samolotu. Dzięki temu są w stanie ograniczyć przeciążenie samolotu i w efekcie sprzedawać tańsze bilety. Warto więc przed odlotem sprawdzić wymagania linii lotniczych i spakować walizki w odpowiednich wymiarach oraz wadze. Przekroczenie tych wartości może zazwyczaj karane jest dodatkowymi opłatami często przekraczającymi cenę biletu.

Losowe miejsce w samolocie
Samoloty w tanich liniach lotniczych nastawione są na zmieszczenie możliwie największej liczby osób, dlatego często siedzenia są bardzo blisko siebie. Może się zdarzyć, że wejdziesz do samolotu, kiedy większość miejsc będzie już zajętych i znajdziesz się w mało komfortowym fotelu na wejściu, lub pomiędzy dwoma osobami. Jeśli nie chcesz całej podróży spędzić w niewygodnej pozycji, zadbaj o rezerwację miejsca jeszcze na etapie zakupu biletu. Wówczas za niewielką dopłatą możesz wybrać sobie miejsce w okolicach wyjść ewakuacyjnych, gdzie jest więcej miejsca.

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także