Czwartek, 09.07.2020, imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Depilacja laserowa: plusy i minusy

  • Grupa Tipmedia
Depilacja laserowa: plusy i minusy
Depilacja laserowa to metoda permanentnego usuwania owłosienia i może okazać się dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy z nadmiarem owłosienia zmagają się w codziennym życiu. Przed poddaniem się temu zabiegowi, warto zapoznać się z faktami na temat depilacji laserowej. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć, przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej.

Jak działa laser?

Metoda laserowej depilacji polega na tym, że laser kierowany na skórę pochłaniany jest przez pigment znajdujący się w mieszku włosowym – melaninę. Wytworzona energia niszczy trwale cebulki włosowe, zapobiegając ich odrastaniu. Najlepsze efekty metoda ta przynosi u pacjentów z jasną karnacją i ciemnym owłosieniem.

Zabieg depilacji wykonuje się w seriach, w zależności od rozmiarów powierzchni ciała, które są poddawane działaniu lasera. Po zakończeni kuracji, wykonuj się zabieg utrwalający, który powtarza się średnio raz w roku.

Jakie ta metoda niesie korzyści?

 

Oszczędność czasu

Nie trzeba już spędzać dodatkowych minut pod prysznicem, nie trzeba martwić się, że następnego dnia zakładamy sukienkę czy idziemy na plażę – zawsze jesteśmy gotowi do wyjścia. Efekt depilacji laserowej jest permanentny, dlatego owłosienie w miejscach niepożądanych, nie będzie już w ogóle nas stresować.

 

Nadmierne owłosienie

Ta metoda może okazać się wspaniałym rozwiązaniem właśnie dla tych wszystkich, którzy z nadmiernym owłosieniem zmagają się codziennie. Kobiety, które chcą pozbyć się zarostu na twarzy lub mężczyźni z nadmiernie owłosionym torsem, mogą pozbyć się problemu permanentnie.

Depilacja laserowa

Źródło: Dr Marcin Nowak

Bezpieczne remedium

Depilacja laserowa nie powoduje podrażnień na skórze, jest całkowicie bezpieczna i przyjazna wrażliwym częściom ciała, takim jak okolice bikini czy pachy.

Co można zaliczyć do wad?

Ból

Niestety, zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych. Może się on wiązać ze sporą dawką bólu, jednak z reguły nie jest bardziej nieprzyjemny, niż na przykład depilacja woskiem. Odczuwalność bólu zależy również od miejsca, na którym działa laser. Na bardziej wrażliwej skórze, będziemy odczuwać go więcej.

Nie dla każdego

Zabieg laserowej depilacji ciała nie przyniesie efektów u osób z jasną karnacją i jasnymi włosami, nie poleca się go również osobom z ciemną skórą, która zawiera dużo melaniny.

Cena

Za zabieg ten można zapłacić od 150 do nawet kilku tysięcy złotych, wszystko zależne jest od obszaru skóry, na którym mamy zamiar przeprowadzić kurację.

Przygotowanie do zabiegu

Przede wszystkim, na miesiąc przed zabiegiem, należy zrezygnować z depilacji skóry przy użyciu depilatora czy wosku. Ważne jest również, by zrezygnować z solarium czy kąpieli słonecznych. Przed samym zabiegiem należy skórę utrzymywać nawilżoną i bez podrażnień, a w dzień zabiegu zrezygnować z nakładania kremów i kosmetyków.

Po zabiegu

Po zabiegu skóra może być wrażliwa, dlatego zaleca się zrezygnowanie z wszelkiego rodzaju kosmetyków podrażniających, takich jak antyperspiranty. Należy dbać o nawilżenie okolic poddanych zabiegowi, a także wybierać kosmetyki łagodzące (zrezygnować z mydeł i innych preparatów wysuszających).

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także