Czwartek, 13.08.2020, imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Seniorze, zrób sobie urlop! 3 najlepsze pomysły na wakacje

  • Grupa Tipmedia
Seniorze, zrób sobie urlop! 3 najlepsze pomysły na wakacje
Urlop czy wakacje to słowa, które kojarzą się z wolnym od pracy czy szkoły. Zwykle cały rok czekamy na to, by móc nareszcie odetchnąć pełną piersią i wybrać się w miejsce oddalone od domu, malownicze, piękne i nieznane. O ile przez większość życia nie możemy sobie pozwolić na nieograniczone podróżowanie, o tyle na emeryturze przychodzi czas, w którym powinniśmy nareszcie zaszaleć. Nie musimy od razu wybierać się do odległych krajów. Pobyt w polskich górach, nad morzem lub na bogatym kulturowo Podlasiu też może być ciekawy i ekscytujący! Dlatego seniorze, daj sobie szansę na wypoczynek! Oto 3 miejsca, do których warto się wybrać.

Górskie podróże

Będąc na emeryturze, często zmagamy się już z pewnymi zdrowotnymi problemami. Niezwykle często dokucza nam kręgosłup, wysiadają korzonki, dopadają nawracające infekcje. Na szczęście jest sposób, by solidnie się o siebie zatroszczyć i, przy okazji, odbyć wyczekiwane wakacje. Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów to doskonały sposób na kompleksowe zadbanie o swoje zdrowie, samopoczucie i kondycję. Tutaj można połączyć to, co najlepsze w rehabilitacji i najwspanialsze w miłym, beztroskim wypoczynku w malowniczych okolicznościach.

Wczasy dla seniora w górach to okazja na zawiązanie nowych znajomości. Niestety – wyprowadzające się z domu dzieci i wnuki mieszkające w odległych miastach często nie mają czasu na nieustanny kontakt i wspólne wyjazdy na wakacje. Dlatego też tak ważne jest, by nie zamykać się w domu i przeżyć czas emerytury najlepiej jak to tylko możliwe – w nowymi znajomymi. A wczasy w górach to dla seniora doskonała metoda na poprawę humoru i jakości życia! Sprawdź ofertę na https://wojnar.pl/oferty/7-dniowe-turnusy-rehabilitacyjne-dla-seniorow-w-gorach/!

Podlasie dla fanów historii

Ale nie tylko górskie zakątki przyciągają swoją malowniczością. Polska ma do zaoferowania dziesiątki przepięknych lokalizacji idealnych dla emerytów. Doskonałym punktem na tygodniową wycieczkę jest Podlasie – miejsce, które zyskuje rokrocznie na popularności. Wciąż nieodkryte i dzikie łączy w sobie wielokulturowość, barwną historią i zapierające dech krajobrazy. Tutaj nowoczesność i historia stapiają się w jedno, czyniąc ten region niezwykle barwnym i ciekawym.

Podlasie oferuje masę ciekawych atrakcji. Białowieża z żubrami i dziką puszczą, Biebrzański Park Narodowy, małe miasteczka o bogatej przeszłości i niespotykany nigdzie indziej szlak sakralny z bogactwem cerkiewnych zabytków. W tym rejonie Polski na nowo można odkryć, jak żyli i czym zajmowali się ludzie przed laty. Bo tu mamy szansę stanąć z tymi zwyczajami twarzą w twarz.

Jak wycieczka to tylko nad morze!

Morze – któż go nie kocha? Nie ma chyba drugiego miejsca w naszym kraju, które by przyciągało rocznie tylu turystów. Żeby uniknąć tłumów i móc w pełni cieszyć się malowniczymi zachodami słońca nad Bałtykiem, warto przełożyć pobyt tutaj np. na miesiące jesiennie. Wtedy dopiero widać dzikość i elegancję tego akwenu. Seniorzy bez wątpienia pokochają surowe, nadmorskie przestrzenie. Oto miejsce, w którym nareszcie można odetchnąć pełną piersią.

Pełne jodu powietrze to doskonałe lekarstwo dla ludzi cierpiących na choroby tarczycy. Długie spacery morskim przebiegiem pozwolą uzupełnić w organizmie braki tego pierwiastka, poprawią samopoczucie i, co najważniejsze, pozwolą się cieszyć przepięknym krajobrazem. Nic tylko przybywać!

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także