Środa, 30.09.2020, imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Jakie środki antykoncepcyjne wybrać?

  • Materiał partnera
Jakie środki antykoncepcyjne wybrać?
Jest teraz na rynku szereg opcji ochrony przed nieplanowaną ciążą. Dobór właściwej techniki antykoncepcyjnej w każdej kategorii wiekowej pań winien być indywidualny oraz uwzględniać nie jedynie obecny stan zdrowia kobiety, lecz też przebyte zaburzenia, obciążenia wrodzone, przeszłość ginekologiczno-położniczą, przy uwzględnieniu typu aktywności płciowej, indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Niewątpliwie największa liczba osób decyduje się na tabletki antykoncepcyjne.

Antykoncepcja - tabletki antykoncepcyjne


Tabletki antykoncepcyjne należą do jednej spośród form antykoncepcji hormonalnej. Technika owa przeciwdziała ciąży przez dostarczanie organizmowi substancji zawierających sztuczne zamienniki damskich hormonów płciowych. Owe z kolei przyczyniają się do hamowania owulacji i zmiany gęstości śluzu szyjki macicy tak, żeby nie dopuszczała plemników. Część hormonalnych leków antykoncepcyjnych, w tym tabletek, zawiera dwa elementy - estrogen oraz progestagen, pozostałe są jednoskładnikowe – zawierają jedynie progestagen. Pigułki takie możemy kupić także online, w aptekach internetowych, takich na przykład jak Wapteka, którą znajdziemy na stronie internetowej https://www.wapteka.pl/antykoncepcja-erotyka,234.html.

Czy są doskonałe pigułki antykoncepcyjne?


Nie ma jednego środka, jaki odpowie na potrzeby wszelkich pań. Najdoskonalsze pigułki antykoncepcyjne to takie, jakie nie wywołują efektów ubocznych, natomiast równocześnie usuwają kłopot np. nieprzyjemnych, dużych lub niezwykle rzadkich miesiączek. Zazwyczaj przypadłości połączone z miesiączką regulują tabletki dwuskładnikowe o większym natężeniu hormonów, choć nie jest to zasadą. Zdarza się, iż poniektóre panie muszą wypróbować parę typów, nim trafią na owe właściwe. Jest to połączone z niezwykle indywidualną odpowiedzią każdego organizmu. Na rynku można odnaleźć dwa typy pigułek. Przeważnie wybieranym środkiem są tabletki dwuskładnikowe – zawierają dwa typy hormonów, więc estrogen oraz progesteron. Większość spośród nich ma analogiczną zasadę używania. Poprzez 21 następnych dni należy brać jedną pigułkę (najlepiej o podobnej porze), natomiast potem zrobić 7 dni przerwy, podczas jakiej winno zacząć się krwawienie.

Krążek hormonalny


Nowością jest także pierścień hormonalny - pierwszy antykoncepcyjny krążek dopochwowy. Wygląda on jak miękka, transparentna, sylikonowa bransoleta. Płaszczy się go kciukami oraz wprowadza do pochwy. Mą ową korzyść, że wkłada się go na trzy tygodnie oraz zapomina o antykoncepcji. Po trzech tygodniach kobieta sama usuwa krążek oraz podczas kolejnych siedmiu dni występuje krwawienie. Krążka się nie odczuwa w pochwie. Nie ma także obawy, iż wypadnie. Jest tak zaprojektowany, że "trzyma się" chociażby podczas wytężonych ćwiczeń lub pływania. Natomiast chociażby jeśli wypadł, można go przepłukać wodą oraz umieścić znów. Nie winien jednakże przebywać poza naszym ciałem dłużej aniżeli trzy godziny. Krążka nie czuje również partner podczas stosunku. Hormony zamknięte w owym środku działają tak jak pigułki antykoncepcyjne, lecz miejscowo, zatem omijają również układ pokarmowy.

Materiał partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także