Sobota, 30.05.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Nosalowy Park - otwórz się na nowe doświadczenia

  • Materiał zewnętrzny
Nosalowy Park - otwórz się na nowe doświadczenia
Tej zimy najnowsza inwestycja Grupy Nosalowy doczeka się swojego otwarcia. Hotel będzie nosił nazwę Nosalowy Park i wyróżni się na tle innych obiektów unikalnym designem oraz wysokim standardem udogodnień. To miejsce, które w oryginalny sposób połączy nowoczesność z historią, a elegancję z komfortem, oferując gościom wymarzony wypoczynek w cieniu Tatr.

Wieloletnie doświadczenie w branży hotelarskiej Grupy Nosalowy zaowocowało powstaniem nowoczesnego obiektu w pięciogwiazdkowym standardzie na miarę oczekiwań współczesnych turystów. Projekt Nosalowego Parku wyrósł ze zrozumienia ich wymagań i potrzeby odpowiedzi na nie, a przy jego realizacji nie zabrakło profesjonalnego podejścia oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. W obiekcie znajdzie się 139 eleganckich pokoi i apartamentów, wykwintne restauracje, zaplecze konferencyjne oraz luksusowa strefa SPA & Wellness. Zostanie również wprowadzona usługa concierge, polegająca na realizacji przez profesjonalnego pracownika życzeń gości hotelowych. W Nosalowym Parku wyrafinowany design zachwyci, a niebanalne spojrzenie na tradycję regionu zainspiruje do odkrywania Zakopanego z nietypowej perspektywy.

 

Lokalizacja w centrum Zakopanego i natury

 

Hotel Nosalowy Park będzie wyróżniał się nie tylko wysokim standardem, ale i wyjątkową lokalizacją w sercu miasta i górskiej natury. W jego najbliższym sąsiedztwie znajdują się dworzec kolejowy i autobusowy oraz gwarne i tętniące życiem Krupówki, dzięki czemu w szybki i łatwy sposób będzie można się z niego dostać do najważniejszych atrakcji turystycznych Zakopanego. Sam obiekt, mimo że jest położony w centrum miasta, zachwyci zacisznym, zielonym otoczeniem parku bukowego, a z jego okien będzie można podziwiać scenerię majestatycznych Tatr, co pozwoli witać dzień spojrzeniem na zalane porannym słońcem szczyty Giewontu i Gubałówki. Szczególnie spektakularnym widokiem będą mogli się cieszyć goście eleganckich i przestronnych apartamentów z dostępem do ogrodu na najwyższym piętrze Nosalowego Parku.  

 

Na granicy przeszłości i teraźniejszości

 

Lokalizacji hotelu dodaje atrakcyjności fakt, że powstał on w zabytkowym pałacu Villa Marilor z 1905 r. Struktura obiektu pozostawała wierna tradycyjnemu stylowi zakopiańskiemu, ale nie oparła się też wpływom nowoczesnych trendów, co sprawiło, że elegancka rezydencja robiła na odwiedzających Zakopane niesamowite wrażenie. W dwudziestoleciu międzywojennym szczególnie upodobała ją sobie ówczesna elita polityczno-artystyczna. Willa gościła w tamtym czasie wiele wybitnych postaci, m.in. Wojciecha Kossaka, Stanisława Ignacego Witkiewicza czy Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Teraz Nosalowy Park przywróci pałacowi dawny splendor i przywoła jego historię, która przez lata odeszła w zapomnienie. W wyniku przystosowania Villi Marilor do potrzeb hotelu, obiekt odzyska blask oraz wzbogaci się o nowe rozwiązania technologiczne. Tak w jego zabytkowych murach przeszłość spotka się z teraźniejszością, a efekt tego spotkania będzie można zobaczyć już w nadchodzącym sezonie zimowym zarówno w eleganckim zewnętrzu hotelu, jak i jego szykownym wnętrzu.

 

Unikalny design

 

Aranżacja przestrzeni Nosalowego Parku łączy w harmonijną, estetyczną całość dwa ścierające się ze sobą style: secesję i art deco. Pierwszy był popularny na przełomie XIX i XX w. i cechował się zamiłowaniem do asymetrii, falistych form, dekoracyjnego przepychu. Drugi powstał w opozycji do niego i wyrażał się w klasycznych, geometrycznych układach, stonowanych barwach, subtelnych dekoracjach. Dominował w architekturze wnętrz w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Nosalowy Park, zestawiając ze sobą te dwa style, odwołuje się zatem zarówno do początków Villi Marilor, jak i do ważnego momentu w jej dziejach, kiedy to osiągnęła ona szczyt swojej świetności jako popularny salon towarzyski. Szykowny charakter nadaje hotelowi subtelna elegancja, dbałość o walory wizualne, a także modna kolorystyka w odcieniach szarości, beżu, bieli, złota, przełamana gdzieniegdzie głęboką czerwienią. W tej aranżacji żaden element nie jest przypadkowy. Został przemyślany tak, aby zaskakiwał, zachwycał i zaspokajał potrzeby estetyczne gości.    

 

Nowoczesne SPA

 

W Nosalowym Parku unikalny design, lokalizacja w otoczeniu natury i wysokiej jakości udogodnienia współgrają ze sobą, aby stworzyć przestrzeń umożliwiającą głęboki relaks. Pod tym względem szczególnie ważne miejsce zajmie w hotelu strefa Wellness & SPA (z autorskim i holistycznym NABE SPA) , której elegancka aranżacja rozpieści zmysły, a luksusowe zabiegi ukoją duszę i ciało. Będzie można się tam oddać błogiej kąpieli w basenie lub jacuzzi oraz odprężyć w nowoczesnej saunie. Do dyspozycji będą także profesjonalne, autorskie rytuały NABE SPA, które czerpią z kojącej i uzdrawiającej mocy tatrzańskiej natury. Pobyt w tym miejscu pozwoli zatem nie tylko wrócić z Zakopanego w lepszej kondycji fizycznej i psychicznej, ale też z bagażem nowych, pozytywnych wrażeń.

 

Zakopane odkryte na nowo

 

Nosalowy Park skłania do ucieczki przed banalnością i zejścia z utartych szlaków. Pozwala doświadczać nieznanego i z nietypowej perspektywy odkrywać to, co już znane. Pozostając wiernym nowoczesnym trendom w branży hotelarskiej, w nietypowy sposób ożywia zakopiańską tradycję i przywołuje klimat dwudziestolecia międzywojennego. Zachęca do tego, aby się w nim rozgościć, poczuć jak u siebie i czerpać z tego, co przynosi harmonijne połączenie natury, historii i nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Materiał zewnętrzny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także