Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Wczasy dla seniora nad polskim morzem

  • Materiał zewnętrzny
Wczasy dla seniora nad polskim morzem
Bałtyk kusi seniorów perspektywą podreperowania zdrowia w otoczeniu morskiego żywiołu. Nadmorski klimat w połączeniu z zabiegami w Spa może znacznie poprawić samopoczucie i kondycję fizyczną. Jakie korzyści płyną dla seniorów z wczasów w małej miejscowości nad polskim morzem?

Sopot, Kołobrzeg, Ustka czy Łeba to popularne ośrodki, które przyciągają starsze osoby możliwością wypoczynku w sanatoriach. Pobyt w takich miejscach nie zawsze spełnia jednak swoje zadanie. Dzieje się tak zwłaszcza w sezonie letnim, gdy uzdrowiska bywają przepełnione, a ulice miast głośne od turystycznego gwaru. Chcąc cieszyć się większym spokojem, warto udać się do mniejszej miejscowości nadmorskiej, jaką jest np. Jarosławiec. To wieś rekreacyjno-wypoczynkowa na Wybrzeżu Słowińskim, w której nie brakuje atrakcji dla osób starszych. Polecamy zwłaszcza Holiday Home - ośrodek w Jarosławcu, który z pewnością spełni wszystkie oczekiwania i potrzeby przybywających Gości.

Leczniczy klimat Bałtyku

Seniorzy doceniają terapeutyczną moc nadmorskiego klimatu. W wieku, w którym problemy zdrowotne dają się we znaki częściej niż dawniej, jego działanie jest dla nich szczególnie odczuwalne, bo przywraca spokój ducha i siły witalne. To jednak nie wszystko. Wdychanie świeżego, rześkiego powietrza bogatego w minerały usprawnia pracę tarczycy, układu nerwowego i krwionośnego. Oczyszcza płuca oraz reguluje poziom jodu w organizmie. Wpływa też na dobre samopoczucie, które dodatkowo poprawia spokojny szum wody i widok bezkresnego Bałtyku. W takich okolicznościach smagane wiatrem ciało hartuje się i rozluźnia.

Aktywność nad Bałtykiem

Spacery piaszczystym wybrzeżem Morza Bałtyckiego mają zatem zbawienny wpływ na zdrowie, ale dostarczają też wielu wrażeń zmysłowych i estetycznych. W Jarosławcu, ze względu na wyjątkowe bogactwo przyrodnicze, są one szczególne. Tam morski brzeg ogranicza wysoki klif, a wzdłuż niego ciągną się porośnięte roślinnością wydmy, nad którymi znajdują się punkty widokowe. To doskonałe miejsce na przechadzkę w pobliżu Bałtyku. Wczasy dla seniorów w Jarosławcu nie kończą się jednak na spacerach brzegiem morza. W okolicy nie brakuje malowniczych tras pieszych, idealnych do uprawiania nordic walkingu.

Relaksujące Spa

Żaden pobyt nad morzem nie będzie jednak wystarczająco przyjemny, jeśli w jego trakcie zabraknie zabiegów Spa. Z tego powodu warto wybrać na nocleg ośrodek Spa w Jarosławcu ze specjalną ofertą wczasów dla seniorów. W takim miejscu po aktywności fizycznej można się zrelaksować w odprężającym jacuzzi lub saunie oraz oddać zabiegom i masażom. Dla seniorów szczególnie polecane są masaże klasyczne i z wykorzystaniem gorących kamieni oraz kąpiele w wannie z hydromasażem. Pobudzają one krążenie, uśmierzają ból, przyspieszają metabolizm i redukują napięcie mięśniowe. Ten luksus, na jaki seniorzy rzadko sobie pozwalają, sprawi, że szybko odzyskają witalność i zdrowy wygląd.

Nowe znajomości

Wczasy nad morzem są dla starszych osób także dobrą okazją na nawiązanie nowych znajomości. Gdy mijają dolegliwości bólowe i pojawia się uczucie relaksu, rośnie chęć kontaktów z innymi osobami. Dobrze, jeśli w ofercie ośrodka Spa, poza zabiegami wellness, znajdują się dodatkowe atrakcje, jak wieczory taneczne czy wspólny grill. To dla seniorów doskonała okazja, aby na powrót poczuć się młodo i wyjątkowo.

Materiał zewnętrzny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także