Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Egzotyczne wakacje w Afryce – sprawdź jakie są zagrożenia

  • Materiał partnera
Egzotyczne wakacje w Afryce – sprawdź jakie są zagrożenia
Europa jest już passe. Coraz większą popularnością cieszą się wakacje w dalekich, egzotycznych krajach. Teraz podróżujemy do krajów azjatyckich, na Karaiby, wyspy Polinezji czy państw Afrykańskich. Jednak wybierając się w tak daleką podróż trzeba pamiętać o zagrożeniach jakie mogą na nas czekać w tych miejscach, szczególnie w Afryce.

Choroby zakaźne – zagrożenie czyhające na każdego podróżnika

Gorący, afrykański klimat sprzyja rozwojowi chorobotwórczych patogenów. Planując więc podróż do jednego z krajów Afryki, warto zaszczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A oraz typu B. Jednym z największych zagrożeń jest żółta gorączka (żółta febra), wywoływana przez wirusy z rodziny Flaviviridae, który tak jak malaria, jest przenoszony przez komary. Powoduje wysoką gorączkę osłabienie oraz uszkodzenie narządów wewnętrznych. Więcej informacji na co się zaszczepić przed wyjazdem do krajów egzotycznych znajdziesz na https://kioskpolis.pl/szczepienia-do-egzotycznych-krajow-co-nalezy-wiedziec/.

Powszechnie występującą chorobą afrykańską, która wywołuje najwięcej zgonów jest oczywiście malaria., wywoływana przez pierwotniaka z rodzaju Plasmodium. Niszczy on czerwone ciałka krwi w naszym organizmie wywołując: wysoką gorączkę, wymioty oraz biegunkę, a w ostateczności prowadzi do uszkodzenia narządów wewnętrznych. Niestety, nie ma na nią skutecznej szczepionki, jednak można się przed nią chronić pośrednio stosując środki przeciw komarom, przez które jest przenoszona.

Dbaj o higienę podczas podróży

Wyjeżdżając do jednego z krajów afrykańskich pamiętaj, że w wodzie i jedzeniu występuje flora bakteryjna, do której nasz organizm nie jest przystosowany. Dlatego należy pic wodę jedynie z butelek, najlepiej jeszcze dodatkowo przegotowaną. Dokładnie myć i obierać owoce przed spożyciem, unikać jedzenia z niepewnego źródła. Dlaczego jest to takie istotne? Ponieważ niestosowanie się do tych zasad spowoduje silne problemy jelitowe i żołądkowe, przede wszystkim biegunki, prowadzące do poważnego odwodnienia, mogą występować również wymioty. Nie ma na to lekarstwa. Po prostu nasz organizm nie jest przystosowany do flory bakteryjnej tamtejszego klimatu. Warto również zrezygnować z kąpieli w jeziorze lub stawie, mogą się w nich rozwijać ameby, które dość łatwo dostają się do organizmu człowieka.

Inne zagrożenia na jakie jesteśmy narażeni podróżując po Afryce

Bądźmy szczerzy kraje Afrykańskie nie należą to zbyt bezpiecznych. Wybierając się tam należy pamiętać, ze jesteśmy znacznie bardziej narażeni na kradzieże czy rozboje. Dodatkowym zagrożeniem, które się zwiększyło szczególnie w ostatnim czasie są ataki terrorystyczne organizowane przez islamskich ekstremistów. Dlatego przed podróżują trzeba dokładnie wybrać kraj, do którego chcemy pojechać, sprawdzając również aktualną sytuację polityczna. Warto w tym celu wejść na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na której znajdziemy aktualne dane i ostrzeżenia dla podróżujących. Jeśli wybierasz się w taką podróż po raz pierwszy, zrezygnuj z samotnego podróżowania. Jest na rynku wiele biur podróży, które przygotują najlepiej dopasowaną do Twoich wymagań ofertę. Będziesz pod opieką ludzi, którzy mają na pewno znacznie większą wiedzę i doświadczenie w podróżowaniu po takich miejscach. I na koniec warto wykupić rozszerzone ubezpieczenia.

Materiał partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także