Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Kilka pomysłów na relaksujące wakacje w Świnoujściu

  • Materiał zewnętrzny
Kilka pomysłów na relaksujące wakacje w Świnoujściu
Świnoujście zawdzięcza swoją atrakcyjność niezwykłemu położeniu na 44 wyspach. Przyciąga malowniczymi plażami, zielenią, cennymi zabytkami i możliwością aktywnego wypoczynku. To wszystko sprawia, że miasto jest ciekawym celem wakacyjnych wyjazdów, podczas których każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka pomysłów na relaks w Świnoujściu.

Dawniej Świnoujście cieszyło się renomą popularnego uzdrowiska. Bogate w borowiny i solanki tereny przyciągały kuracjuszy z całej Europy Środkowej. Do dzisiaj miasto nie straciło na znaczeniu. Wręcz przeciwnie, wzbogaciło się o nowoczesne centra odnowy biologicznej. Bogata oferta spa w Świnoujściu w połączeniu ze zdrowym klimatem, morskim wybrzeżem i bogactwem terenów zielonych stanowi zapowiedź wakacyjnego odprężenia. Dla dopełnienia wypoczynku, warto zatrzymać się w komfortowym i eleganckim apartamencie nad morzem. Oto kilka pomysłów na relaks w Świnoujściu.

Błogie lenistwo na plaży

Świnoujście może się pochwalić aż 10 km piaszczystych, płytkich plaż, które oddziela od miasta pas wydm. To ostoja natury, gdzie przy szumie delikatnych fal i odgłosach mew można całkowicie oderwać się od codzienności. Tam dzień leniwie upłynie na wylegiwaniu się na złotym piasku w promieniach słońca i spacerowaniu brzegiem morza. Z kolei spragnionym aktywnego wypoczynku będzie sprzyjać pogoda, umożliwiająca uprawianie sportów wodnych z modnym kitesurfingiem na czele. Dla miłośników atrakcji wodnych i plażowych doskonałym miejscem aby zatrzymać się w Świnoujściu będą apartamenty w Willi Atena, która zlokalizowana jest nie tylko blisko wybrzeża, ale też Parku Zdrojowego.

Spacer po Parku Zdrojowym

Park Zdrojowy bez wątpienia zasługuje na miano zielonych płuc miasta. Rozległy, zajmujący aż 40 ha obszar porastają nawet 150-letnie drzewa, przywiezione z różnych stron Europy krzewy i różnobarwne kwiaty. Sceneria tego miejsca jest niezwykła, o czym szybko się przekonasz, przechadzając się po parkowych alejkach. Po drodze wypatruj przynoszącej ochłodę w upalny dzień fontanny, kamiennych rzeźb i przekształconych w muzeum fortów z XVIII i XIX w. Park Zdrojowy jest dobrym kierunkiem zarówno na romantyczny spacer, jak i przechadzkę z dziećmi, którym sporo frajdy dostarczy szaleństwo na pełnych atrakcji placach zabaw.

Spotkanie z naturą na wyspie Karsibór

Karsibór, jedna z trzech największych wysp, na jakich leży Świnoujście, jest prawdziwą oazą spokoju. Pokrywają ją głównie łąki, lasy i trzcinowiska. To miejsce upodobali sobie szukający wytchnienia od miejskiego zgiełku turyści oraz ptaki, występujące tam aż w 140 gatunkach. Możesz je podejrzeć z wieży widokowej w rezerwacie ptaków Karsiborska Kępa. Na wyspie szukaj też pełnych uroku dzikich plaż i rzuć okiem na malowniczą okolicę ze szczytu niedużego wzniesienia o nazwie Piekarzyna.

Garść przyjemności w spa w Świnoujściu

Spotkanie z naturą jest bez wątpienia doskonałym sposobem na relaks. Nic jednak tak nie odpręża jak zabiegi spa. Masaże znakomicie niwelują napięcie mięśniowe, sesje w saunie poprawiają nastrój, a kąpiele w jacuzzi obniżają poziom stresu. Dostarczają też korzyści zdrowotnych, modelują sylwetkę i wygładzają skórę, co bezpośrednio przekłada się na lepsze samopoczucie. Wszak tylko w zdrowym ciele, zdrowy duch. Wizyta w centrum odnowy biologicznej jest bezcennym uzupełnieniem wakacyjnej aktywności na świeżym powietrzu. Z tego powodu w czasie urlopu warto zatrzymać się w apartamencie w Świnoujściu z dostępem do strefy spa. Wakacyjny relaks gwarantowany!

Materiał zewnętrzny

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także