Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Postaw swój własny drewniany domek - wymagania formalne 2019 rok

  • Materiał zewnętrzny
Postaw swój własny drewniany domek - wymagania formalne 2019 rok

Drewniane domki to bardzo popularne rozwiązanie. To doskonałe miejsce na odprężenie się, a pobyt w nich pomoże nam się być bliżej natury. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Drewniane domki to idealne miejsce na relaks i wypoczynek. Niestety wybudowanie ich od podstaw wymaga mnóstwa czasu i pracy. Jednak istnieją gotowe rozwiązania, które ułatwią wykonanie tego zadania. Technologia domków szkieletowych nie jest jeszcze w Polsce, tak zaawansowana jak w Stanach Zjednoczonych, czy Kanadzie, ale cieszy się coraz większą popularnością. Co warto wiedzieć na ten temat? 

Jakie przepisy obowiązują w 2019 roku

Domki szkieletowe to proste rozwiązanie, które nie pochłania wiele czasu i pieniędzy. To sprawia, że wiele osób zapomina o spełnieniu pewnych formalności. Niestety wznoszenie każdego budynku wymaga podjęcia odpowiednich kroków, a ich niedopilnowanie może sprowadzić na nas kłopoty. Co trzeba więc zrobić, zanim zaczniemy stawiać szkieletowe domki drewniane? Taką konstrukcję należy zgłosić w Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Miasta. Do dokumentów warto dołączyć wizualizację, rzut z góry lub zdjęcie domku. Warto jednak wcześniej zapytać w urzędzie, co dokładnie powinno się znaleźć w naszym zgłoszeniu. Jeżeli w ciągu 30 dni nie otrzymamy odpowiedzi negatywnej, to możemy przystąpić do działania. Jednak zdecydowanie lepiej zadzwonić do urzędu i się upewnić, czy faktycznie nie ma żadnych przeszkód, abyśmy mogli postawić domek drewniany.

Przygotuj się do budowy wymarzonego drewnianego domku

Przygotowanie do budowy domu szkieletowego jest znacznie prostsze niż do tradycyjnego. Na początku kontaktujemy się z firmą, która przygotuje dla nas szkielet (np.drewnolandia.pl). Na podstawie naszych oczekiwań powstanie wycena przygotowana pod kątem indywidualnych potrzeb. Możemy również obejrzeć szkice oraz zdjęcia, a także pojechać na miejsce i obejrzeć materiały, z których powstanie nasz wymarzony dom. Jeżeli wszystko spełni nasze oczekiwania, to przychodzi moment podpisania umowy i wpłacenia zaliczki. W ciągu kilku tygodni powstają części, które zostaną użyte na placu budowy. Na koniec przychodzi moment montowania domu i po bardzo krótkim czasie możemy się cieszyć naszym nowym domem.

Komfort i niesamowity klimat

Drewniane domki szkieletowe to bardzo popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Wszystko dlatego, że mają one mnóstwo zalet. Przede wszystkim koszty budowy takiego domku są bardzo niskie, a przy okazji może on powstać w bardzo krótkim czasie. Dlatego to idealne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużymi zasobami pieniężnymi. W dodatku, taki dom możemy bardzo szybko powiększyć i dostosować do naszych wymagań. To bardzo ułatwia nasz życie! W końcu możemy zdecydować się na dom dostosowany do obecnych potrzeb, a następnie bardzo łatwo i szybko przebudować.

Jednak to nie koniec zalet takiego rozwiązania! Konstrukcja takiego domu sprawia, że można go postawić o dowolnej porze roku. Z pewnością będą z tego zadowolone osoby, którym zależy na szybkiej przeprowadzce w okresie zimowym. Domki letniskowe całoroczne możemy kupić na drewnolandia.pl i dosłownie po niedługim czasie będziemy cieszyć się nowym miejscem zamieszkania.

Wybór drewnianego domku pomoże nam też zadbać o środowisko i nasze zdrowie. W końcu materiał, z którego powstają jest surowcem naturalnym. W dodatku konstrukcja szkieletowa nie wymaga dużego zużycia drewna. To wszystko sprawia, że drewniane domki to bardzo ekologiczne rozwiązanie, a jakość powietrza w nich panująca jest znacznie lepsza. Różnice odczujesz już po pierwszej nocy i bardzo szybko przekonasz się, że lepiej Ci się w nim śpi oraz łatwiej oddycha.

Materiał zewnętrzny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także