Czwartek, 13.08.2020, imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Obóz taneczny: coś dla przyszłych królowych i królów parkietu!

  • Materiał zewnętrzny
Obóz taneczny: coś dla przyszłych królowych i królów parkietu!

Taniec przeżywa szczyt zainteresowania, w czym oczywiście duża zasługa programów telewizyjnych gromadzących wielomilionową widownię. Na zajęcia taneczne zapisują się osoby w każdym wieku, również seniorzy. Ta forma aktywności jest szczególnie popularna wśród dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie obserwują swoich idoli i marzą, aby pójść w ich ślady. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko ma podobne zainteresowania, koniecznie rozważ posłanie go na wakacyjny obóz taneczny.

Dlaczego obóz taneczny to dobry wybór dla Twojego dziecka?

Przede wszystkim obozy taneczne nie pozostawiają miejsca na nudę. To świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy zależy Ci na tym, aby dziecko maksymalnie wykorzystało wolny czas i wróciło do domu szczęśliwe. Podczas obozów tanecznych każdy dzień jest wypełniony treningami, zabawami ruchowymi, ćwiczeniami ogólnorozwojowymi oraz pokazami.

Oczywiście nie jest tak, że dziecko będzie przez cały czas uczestniczyć w morderczych treningach. Rolą organizatora obozu jest ułożenie programu w taki sposób, aby możliwe było połączenie obowiązków z przyjemnościami. Dziecko musi mieć też czas na leniuchowanie i nieskrępowaną zabawę z rówieśnikami!

Obóz taneczny jest ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla dzieci, które już mają jakieś doświadczenie parkietowe, ale też dla zupełnie początkujących. Jeśli pociecha od dawna „wierci Ci dziurę w brzuchu” o zapisanie jej na kurs taneczny, obóz może być doskonałym wstępem do poważnego szkolenia.

O posłaniu dziecka na obóz taneczny powinni również pomyśleć rodzice, których pociechy na co dzień unikają aktywności fizycznej, przez co np. mają nadwagę. Taniec jest wybitnie ogólnorozwojową dyscypliną, angażującą wiele partii mięśniowych, świetnie wpływającą na kręgosłup. Figury taneczne wymuszają na dziecku utrzymywanie prawidłowej postawy, co na pewno zaowocuje w przyszłości.

Chłopiec na obozie tanecznym?

A dlaczego nie? Chłopcy również interesują się tańcem, dlatego jeśli widzisz, że Twój syn zdradza wyraźne talenty ruchowe, to koniecznie zapytaj go, czy nie miałby ochoty pojechać na obóz taneczny. W końcu nie każdy chłopiec musi grać w piłkę, koszykówkę czy uprawiać wspinaczkę.

Choć obozy taneczne przyciągają przede wszystkim dziewczynki, to od kilku lat widać wyraźny wzrost zainteresowania taką formą spędzania wakacji wśród chłopców. To dobra informacja, ponieważ taniec nie tylko rozwija fizycznie, ale też uczy dyscypliny i odpowiedzialności za partnera, co może się przydać niejednemu chłopcu.

Jaki obóz taneczny wybrać?

Najważniejsze jest to, aby dobrać rodzaj obozu do poziomu umiejętności tanecznych dziecka. W przypadku niedoświadczonych, kilkuletnich dzieci, taniec powinien być przede wszystkim zabawą i dodatkową formą aktywności fizycznej.

Jeśli Twoje dziecko ma już jakieś doświadczenie na parkiecie i jest zakochane w tańcu, wybierz dla niego obóz taneczny z ambitnym programem szkoleniowym. Sprawdź, ile godzin dziennie pociecha będzie poświęcać na zajęcia z instruktorem oraz – to bardzo ważne – czy wystarczy jej czasu na zabawę i odpoczynek.

Fundamentem każdego obozu tanecznego jest wykwalifikowana kadra. Na pewno warto dopytać organizatora o to, kto będzie odpowiadać za szkolenie dzieci. Czy są to zawodowi tancerze? Czy mają odpowiednie przygotowanie pedagogiczne? To ważne pytania, na które organizator musi Ci odpowiedzieć.

W Polsce organizuje się coraz więcej obozów tanecznych, w których udział biorą gwiazdy parkietu. Dobrym przykładem będzie tutaj obóz akrobatyczno-taneczny z youtuberką Marią Krasowką, organizowany przez renomowaną firmę Kogis. Maria Krasowska prowadzi najpopularniejszy na polskim YouTube kanał o tematyce tanecznej i akrobatycznej „Zwariowani”. Taka instruktorka to wielka atrakcja dla dzieci, stąd obóz cieszy się ogromnym zainteresowaniem i trzeba się na niego zapisać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kolejną kwestią jest atrakcyjność obozu. Dziecko powinno wyjechać w miejsce, które idealnie nadaje się do spędzania wakacji – w końcu zajęcia taneczne nie będą się odbywać całymi dniami. Sprawdź zatem, czy organizator zapewnia uczestnikom obozu jakieś wycieczki połączone ze zwiedzaniem okolicy.

Poza tym koniecznie trzeba skontrolować zaplecze obozu pod kątem jakości miejsc noclegowych i wyposażenia. Poproś również organizatora o przedstawienie aktualnej polisy ubezpieczenia.

Rada

Oczywiście przed podpisaniem umowy z konkretnym organizatorem upewnij się, że impreza została zgłoszona w Kuratorium Oświaty. Sprawdzisz to w bazie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ostatnią rzeczą będzie sprawdzenie opinii na temat zarówno samego obozu, jak i jego organizatora. Tutaj niezawodna okazuje się wyszukiwarka internetowa. Wpisując w nią nazwę firmy odpowiadającej za organizację danej imprezy, momentalnie zyskasz dostęp do opinii innych rodziców.

Argumenty przytoczone w tym artykule chyba ostatecznie Cię przekonały, że warto zainwestować w obóz taneczny dla dziecka. To znakomity sposób na zapewnienie pociesze niezapomnianych wakacji, na które przecież cierpliwie czekała przez cały rok.

Materiał zewnętrzny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także