Sobota, 30.05.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Wygodne zwiedzanie miasta – hoverboard, deskorolka elektryczna czy hulajnoga elektryczna?

  • Materiał partnera
Wygodne zwiedzanie miasta – hoverboard, deskorolka elektryczna czy hulajnoga elektryczna?
Szukasz sposobu na wygodne zwiedzanie miast podczas dalekich podróży? Pewnie nieraz widziałeś turystów na urządzeniach typu segway, którzy beztrosko pomykali po chodnikach, podczas gdy Ty byłeś skazany jedynie na siłę własnych nóg. Wypróbuj więc alternatyw, dzięki którym i Ty zaczniesz zwiedzać tak, jak lubisz – dokładnie i wygodnie.

Zwiedź całe miasto w jeden dzień!

Jeśli Twoją pasją są podróże i często decydujesz się na zwiedzanie miast, z pewnością nieraz zastanawiałeś się nad alternatywą dla przemierzania sporych odległości pomiędzy poszczególnymi punktami. Komunikacja miejska nie pozwala na szczegółowe zwiedzenie rozmaitych zakątków, które przecież tak często decydują o klimacie danego miejsca. Chodzenie wszędzie piechotą może okazać się męczące i zbyt wolne, zaś wypożyczenie segway'a łączy się z wysokimi kosztami. Możesz jednak samodzielnie zadbać o wysoki komfort zwiedzania i nieco szybsze przemierzanie miejskiej dżungli – wystarczy, że zaopatrzysz się w któryś z coraz popularniejszych pojazdów elektrycznych. Okaże się wówczas, że duże miasto będziesz mógł dokładnie obejrzeć nawet w jeden dzień! Hoverboard, deskorolka czy hulajnoga – który z nich wybrać?

Hoverboard, deskorolka elektryczna i hulajnoga elektryczna – czym różnią się te pojazdy?

  • Hoverboard – to urządzenie nieco przypomina deskorolkę i jest błędnie nią czasem nazywane. Jednak zdecydowanie różni się od niej sposobem sterowania. Tzw. deska balansująca reaguje na takie czynniki, jak nachylenie ciała w przód czy w tył, a także na siłę nacisku na wybrany z podestów w celu skręcenia hoveboardem, więc jak sama nazwa wskazuje – kieruje się nią, balansując ciałem. Choć na początku może się to wydać skomplikowane, w rzeczywistości takie sterowanie jest dość łatwe do nauczenia,

  • deskorolka elektryczna – nie różni się zbytnio wyglądem od tradycyjnych modeli deskorolek i tak jak one może przybierać różne kształty i rozmiary. Sterowanie takim urządzeniem jest proste – wystarczy się odepchnąć, a dalej pojedzie samo. Dodatkowo wiele najlepszych deskorolek elektrycznych wyposażonych jest w pilot do zdalnego sterowania, co czyni jazdę jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą,

  • hulajnoga elektryczna – na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od popularnych zabawek dla dzieci. Również jej konstrukcja pozwala na tradycyjne odpychanie się i jazdę, jednak wbudowane silniczki pozwalają na pokonywanie większych odległości, jak również ułatwiają podjeżdżanie pod górkę. Dzięki kierownicy sterowanie jest łatwiejsze, a komfort jazdy wysoki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pojazd elektryczny do zwiedzania?

Z pewnością najważniejszą kwestią będzie tutaj maksymalny zasięg na jednym ładowaniu. Poszczególne modele hoverboardów, hulajnóg czy deskorolek potrafią przejechać od kilku do nawet kilkudziesięciu kilometrów, więc rozpiętość jest dość duża. W przypadku zwiedzania miast na pewno będzie zależało Ci na sporych odległościach. Jednak równie ważny okazuje się być czas ładowania urządzenia. Może się okazać, że pojazd elektryczny o mniejszym zasięgu będzie bardziej praktyczny, jeśli będzie się szybko ładował. Rozładowanie urządzenia będzie wspaniałym pretekstem do postoju na kawę czy obiad w restauracji, a po jego naładowaniu możesz ruszyć w dalszą drogę.

Materiał partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także