Sobota, 30.05.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Czy warto kupić lodówkę turystyczną zimą?

  • Artykuł zewnętrzny
Czy warto kupić lodówkę turystyczną zimą?
Choć lodówka turystyczna kojarzy się nam głównie z wyjazdami wakacyjnymi, nie trzeba z jej kupnem zwlekać do wiosny lub lata. Co więcej takie urządzenie może się również przydać nawet poza sezonem urlopowym. Sprawdź więc dlaczego warto kupić lodówkę turystyczną zimą!

Rodzaje lodówek turystycznych

W ofercie lodówek turystycznych są do kupienia 3 ich rodzaje.

Lodówka turystyczna na wkłady chłodzące – nie potrzebuje zasilania by schładzać przechowywane w niej produkty. Dlatego doskonale się sprawdzi podczas wypadu na grilla, nad jezioro czy na plażę. To również przydatne urządzenie gdy wybieramy się na krótki wypad pod namiot. Zależnie od tego jak długo ma utrzymywać temperaturę trzeba włożyć odpowiednią ilość wkładów. Więcej na ten temat znajdziesz w tekście – Wkłady do lodówki turystycznej – ile ich włożyć.

Lodówka turystyczna elektryczna może być podłączona do normalnego gniazdka elektrycznego w domu lub do gniazda zapalniczki samochodowej. Produkt działa dzięki technologii termoelektrycznej bez zastosowania szkodliwych chemikaliów jest więc również ekologiczna. Jej dodatkową zaletą jest funkcja ogrzewania produktów.

Lodówka turystyczna na gaz – czyli lodówka absorpcyjna. W tego typu produktach do chłodzenia zastosowano amoniak. By mogły działać muszą być podłączone do butli gazowej, na której funkcjonują nawet do 10 dni. Ich dużą zaletą jest możliwość nie tylko chłodzenia lecz również mrożenia do minus 20 stopni. Dlatego doskonale się nadają na żagle lub jachty. Jednak ich cenna jest najwyższa.

Lodówka turystyczna w prezencie pod choinkę

Lodówka turystyczna będzie doskonałym prezentem dla wszystkich miłośników wyjazdów pod namiot i na biwaki. Najtańsze są lodówki na wkłady, kwota jaką trzeba za nie zapłacić waha się od nie całych 100 zł do około 200-300 zł w zależności od ich pojemności. Nieco droższe są już lodówki elektryczne, takie modele kosztują już koło 400 – 700 zł jednak mogą okazać się niezbędnym wyposażeniem dla miłośników spędzania czasu na łonie natury z dala od ludzi. Lodówka absorpcyjna nie jest tanim prezentem – ich cena może osiągać nawet 2000 zł. Będzie jednak stanowić doskonałych prezent dla wszystkich miłośników nie tylko wycieczek pod namiot, lecz również fanów żeglarstwa.

Kiedy może się przydać lodówka turystyczna

Lodówki turystyczne mogą by przydatnym urządzeniem nie tylko podczas wyjazdów. Będą stanowić doskonałe miejscem na przechowanie produktów z zamrażarki np. podczas jej rozmrażania. Oczywiście obecnie wiele lodówek robi to automatycznie i nie odkłada się w nich lód, jednak każdą należy raz na jakiś czas dokładnie umyć wewnątrz. By móc to zrobić wszystkie rzeczy, które w niej przechowujemy warto zapakować do lodówki turystycznej by nie doszło do ich odmarzania. Lodówki na wkłady będą również praktycznym rozwiązaniem jeśli potrzebujemy przetransportować produkty spożywcze lub gotowe dania w odpowiedniej temperaturze, beż obaw że ulegną np. zepsuciu.

 

Lodówki turystyczne sprawdzą się również w okresie świątecznym, kiedy nagle się okaże, że w naszej lodówce nie masz już więcej miejsca na całe jedzenie, które zostało przygotowane.

 

Promocje

Kwestie finansowe to również ważny aspekt. Warto się zastanowić czy lepszym rozwiązaniem nie jest zakup takiej lodówki poza sezonem, kiedy ich ceny są niższe a wiele modeli jest oferowanych na atrakcyjnych promocjach. Dzięki temu często można dostać produkt o dużo lepszych parametrach w atrakcyjnej cenie.

Artykuł zewnętrzny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także