Wtorek, 24.11.2020, imieniny: Emmy, Flory, Romana

Wynajem apartamentu nad morzem: Sopot – czy wybór konkretnej lokalizacji ma znaczenie?

  • Artykuł sponsorowany
Wynajem apartamentu nad morzem: Sopot – czy wybór konkretnej lokalizacji ma znaczenie?
Sopot. Ta nadbałtycka miejscowość zazwyczaj kojarzy nam się z uzdrowiskami lub z imponującym, drewnianym molo. To trójmiejskie miasto jest naprawdę urokliwe, dlatego nic dziwnego, że cieszy się tak wielkim powodzeniem wśród turystów. Czy przykładanie ogromnej wagi do lokalizacji wynajmowanego apartamentu ma w przypadku Sopotu ogromne znaczenie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Czego oczekujesz od swojego urlopu?

Powodów, by odwiedzić nadmorski kurort, jest całkiem sporo i mogą być one naprawdę różne. Dla jednych głównym celem wyprawy będzie poznanie historii miasta, dla drugich – sopockie imprezy, natomiast dla jeszcze innych: odnalezienie spokoju i poprawa zdrowia. Jeśli zależy Wam na czymś konkretnym, wtedy oczywiście położenie apartamentu może mieć znaczenie, jednak w większości przypadków doskonale spisze się mieszkanie wynajęte w niemal dowolnej lokalizacji. Dlaczego tak jest?

Przekrój miasta

Przede wszystkim dlatego, że Sopot jest całkiem małą miejscowością. W przybliżeniu wymiary miasta wynoszą około 4,5 km na 4,5 km. Najdalej położone od siebie punkty w granicach administracyjnych miasta dzieli zaledwie 5,8 km. Co to oznacza w praktyce? Dojście z jakiegokolwiek miejsca w inne, dowolne miejsce powinno zająć przeciętnej osobie około godziny.

Ciekawym faktem jest również to, że najwyższe wzniesienie na terenie Sopotu mierzy aż 152 metry nad poziomem morza. Jest to bez wątpienia świetna wiadomość dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas i pragną poczuć namiastkę górskich klimatów bez wyjazdu na południe kraju.

Chociaż miasto w rzeczywistości dzieli się na 16 dzielnic, to stali mieszkańcy mają w zwyczaju uproszczać przyjęty podział do 7 obszarów, które niekoniecznie pokrywają się z oficjalnie przyjętymi granicami. Są to: Brodwino, Dolny Sopot, Górny Sopot, Kamienny Potok, Karlikowo, Pzylesie oraz Świemirowo. Większość wspomnianych okolic to świetny wybór dla wszystkich, którzy pragną wynająć apartament nad morzem.

Najciekawsze dzielnice Sopotu w skrócie

Pod wieloma względami, najbardziej pociągająca dla turystów może być dzielnica zwana Dolnym Sopotem, której tereny sąsiadują bezpośrednio z linią brzegową. To właśnie w jej obrębie znajduje się ścisłe centrum miasta na czele z – uwielbianymi przez odwiedzających – sławnym pomostem czy ulicą Obrońców Monte Cassino.

Będzie to prawdopodobnie najlepszy wybór, jeśli zależy Wam przede wszystkim na korzystaniu z sopockich kąpielisk czy oferty klubów i restauracji. Należy pamiętać, że wynajęcie apartamentu w tak niedalekiej odległości od morza będzie wiązało się z wysokimi kosztami zakwaterowania.

Jeśli jesteście zwolennikami spokojniejszych miejsc, a do Sopotu przyjeżdżacie przede wszystkim po to, aby odpocząć od miastowego zgiełku, powinniście rozejrzeć się za noclegiem w takich dzielnicach jak Brodwino, Górny Sopot lub Przylesie. Wszystkie trzy obszary położone są w sąsiedztwie przepięknych lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, którymi biegnie naprawdę sporo malowniczych szlaków. Apartament w tych okolicach będzie kapitalnym wyborem dla tych, którzy uwielbiają długie spacery na łonie natury.

W zależności od konkretnego miejsca odległość od plaży waha się pomiędzy 1,5 a 3 kilometrami, a więc wcale nie aż tak wiele. Należy wspomnieć, że wymienione dzielnice również mają swoje tajemnice, które naprawdę warto odkryć samodzielnie. Apartamenty na sopockim Brodwinie, Przylesiu czy w Górnym Sopocie wiążą się także z nieco niższymi kosztami wynajmu.

Komunikacja miejska

Sieć komunikacji miejskiej w Sopocie nie należy do najbardziej wyrafinowanych i dopracowanych, jednak środki transportu publicznego jak najbardziej spełniają swoje funkcje. Autobusem można dostać się w niemal każdy zakamarek miasta. Należy jednak pamiętać o tym, by zwracać uwagę na informacje na rozkładzie jazdy – w różnych autobusach mogą obowiązywać inne bilety i opłaty. Wynika to z faktu, że miasto nie posiada własnego zakładu komunikacji, a autobusy jeżdżące po sopockich ulicach należą do gdańskich lub gdyńskich oddziałów, w których obowiązują różne zasady przewozów.

Podsumowanie

Sopot jest na tyle małym miastem, że umiejscowienie apartamentu w tym nadmorskim kurorcie wcale nie musi być priorytetem. Jeśli jednak zamierzacie zatrzymać się w Sopocie w konkretnym celu, wtedy warto przyłożyć większą wagę do tej decyzji i sprawdzić ofertę na stronie https://billberry-apartments.pl/apartamenty-nad-morzem-sopot

Artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także