Wtorek, 24.11.2020, imieniny: Emmy, Flory, Romana

Weekendowy wyjazd za granicę. Dokąd warto jechać?

  • Artykuł sponsorowany
Weekendowy wyjazd za granicę. Dokąd warto jechać?
Jak co roku ze smutkiem żegnamy sezon wakacyjny. Jednak okres jesienno-zimowy wcale nie musi oznaczać przerwy od podróżowania.

Kilkudniowy odpoczynek za granicą

Obecnie z łatwością możemy podróżować, dlatego coraz chętniej decydujemy się na kilkudniowe czy nawet weekendowe wyjazdy za granicę. Zwłaszcza, że w niektórych miastach europejskich możemy trafić na piękną i słoneczną pogodę, na przykład w Lizbonie. Za kilkudniowy wyjazd za granicę możemy zapłacić nawet mniej niż za wczasy w Polsce. Bilety znajdziemy naprawdę w korzystnych cenach, a na miejscu zawsze możesz wynająć mieszkanie za niską cenę.

Jednak oprócz popularnych kierunków jak Paryż czy Londyn, coraz częściej wybieramy także krótkie wycieczki do krajów Europy Wschodniej. Kierunkiem bardzo lubianym przez turystów, choć wciąż mało docenianym jest Rumunia. To położony nad Morzem Czarnym kraj pełen malowniczych krajobrazów, historycznych i niebanalnych zakątków. Turystów nie tylko zachwycają wspaniałe widoki, lecz także stolica Bukareszt czy miasto Braszów i oczywiście słynny zamek Drakuli.

Obok Rumunii ukrytym pięknem nazywamy także Węgry. Nie tylko stolica, Budapeszt zachwyca turystów z całego świata swoją wyjątkowością. Czarujące są północne brzegi Balatonu, Eger czy po prostu spokojne spacery nad rzeką Dunaj. Podobnie jak w Rumunii, ceny nie należą do wysokich, a jedzenie i wino skradły podniebienie niejednego turysty.

W zasadzie prawie każdy kraj może na swój sposób urzekać i wyróżniać się czymś szczególnym. Jednak często niektórzy podróżujący zapominają jak wyjątkowe, malownicze i bogate pod względem kultury i historii są także kraje Europy Wschodniej. Warto zmienić destynację i na nowo zakochać się w nieodkrytym przez nas miejscu.

Podróżuj, odkrywaj, korzystaj z życia, ale zawsze pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym

Nawet jeśli wybierasz się na weekendowy wyjazd, nawet jeśli kierunkiem jest europejskie miasto, nigdy nie podróżuj bez ubezpieczenia turystycznego. Nie wiesz jak twój organizm zareaguje na zmianę klimatu, miejsca czy nową kuchnię. Z tego względu znajdź dobrego ubezpieczyciela i wykup polisę turystyczną jak na przykład ubezpieczenie turystyczne SIGNAL IDUNA. Firmy ubezpieczeniowe oferują nam różne warianty polis, dzięki czemu z łatwością możemy ją dopasować do kierunku oraz celu naszej podróży.

Artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także