Poniedziałek, 01.06.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Masażery wibracyjne dla aktywnych – nowy wymiar treningów

  • Grupa Tipmedia
Masażery wibracyjne dla aktywnych – nowy wymiar treningów
Masażery wibracyjne powstały dla wszystkich aktywnych fizycznie osób, którym marzy się odrobina relaksu i odpoczynku od codziennych treningów. Masaż powodujący wibracje pozwala na odprężenie mięśni jednocześnie łagodnie je masując. W prosty i skuteczny sposób kształtuje i wyszczupla sylwetkę, a także pomagać ujędrnić i modelować ciało. Ponadto pobudza krążenie krwi i przyśpiesza regenerację mięśni po urazach. Producenci zadbali również o bezpieczeństwo użytkowników, gdyż masaż wibracyjny jest bezpieczny dla stawów i ścięgien.

Urządzenia wibracyjne – aktywny relaks i odprężenie mięśni

Nowoczesny sprzęt fitness został zaprojektowany tak, aby wspomagać mięśnie w ich naturalnym rozwoju. Urządzenia wibracyjnie powstały z myślą o osobach aktywnie uprawiających sport, lecz wspomagają również tych, którzy nie trenują regularnie. Umożliwiają powrót do dobrej kondycji osobom, które doznały kontuzji, jednak przed rozpoczęciem masażu należy wyleczyć kontuzję i wcześniej skonsultować się z lekarzem. Dystrybutor najwyższej jakości sprzętu fitness specialfitness.pl prezentuje najnowsze modele urządzeń do ćwiczeń do siłowni, fitness klubów oraz użytku domowego.

Platforma wibracyjna wzmacniająca mięśnie

Platforma wytwarzająca wibracje przeznaczona jest do ćwiczenia ciała w pozycji stojącej. Maszyna wprawia w ruch poszczególne partie mięśni wymuszając ich pracę. Wytwarzane wibracje w formie pionowych drgań mają na celu aktywizację wszystkich mięśni ciała zapewniając kompleksowy trening. Tym samym pozwalają na szybszą regenerację mięśni. Platforma posiada 50 stopni wibracji i umożliwia regulację ich intensywności. Urządzenie pracuje bardzo cicho, więc podczas masażu pozwala na pełne odprężenie.

Masaż wibracyjny dla sportowców

Urządzenie do masaży wibracyjnych doskonale sprawdza się jako uzupełnienie tradycyjnych treningów oraz zajęć fitness. Przywraca dobrą kondycję biegaczom oraz pozwala przygotować się do sezonu narciarskiego. Znakomicie wspomaga rozwój mięśni pozwalając uaktywnić mięśnie głębokie. Ponadto wibracje łagodzą dolegliwości mięśniowe rozluźniając je i wzmacniając w naturalny sposób.

Jak działa masaż wibracyjny?

Urządzenie wytwarza pionowe drgania oddziałujące na mięśnie. Powodują one refleksyjne skurcze mięśni, które efektywnie je wzmacniają jednocześnie przyśpieszając proces metabolizm komórkowy. Podczas masażu wibracyjnego na platformie należy zachować pozycję stojącą z lekko ugiętymi kolanami. Już po kilku minutach masażu można odczuć pierwsze efekty. Mięśnie są lekko napięte, a skóra staje się bardziej sprężysta.

Zalety masażu

Podstawową korzyścią z treningu na platformie wibracyjnej jest aktywizacja wszystkich partii mięśni w sposób nieinwazyjny dla stawów i ścięgien. Po pełnej sesji masażu mięśnie są odprężone i wypoczęte. Masaż wibracyjny – jak każda aktywność fizyczna - wspomaga także proces spalania tłuszczu. Poza tym korzystnie wpływa nie tylko na kondycję mięśni skutecznie modelując całe ciało, ale także stan skóry oraz samopoczucie osoby trenującej. Cały zabieg jest odczuwany jako przyjemny, choć w zależności od stopnia intensywności wibracji wymaga od mięśni pewnego wysiłku.

 

Materiał partnera

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także