Poniedziałek, 01.06.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Jakie miejsca warto zobaczyć na Ibizie?

  • Grupa Tipmedia
Jakie miejsca warto zobaczyć na Ibizie?
Mówi się, że Ibiza jest wyspą o dwóch twarzach. Przez wszystkich kojarzona z nieustanną imprezą i zewsząd słyszalną muzyką elektroniczną, w rzeczywistości skrywa mnóstwo ciekawych miejsc i interesujących zabytków, dla których to właśnie Ibizę warto obrać na cel swojej podróży. Przedstawiamy 3 lugares para visitar en Ibiza, czyli miejsca warte odwiedzenia na Ibizie.

Dalt Vila – Stare Miasto na Ibizie

Eivissa Dalt Vila po hiszpańsku oznacza „Górne Miasto Ibizy” i odnosi się do jego najstarszej części. To tam znajdziemy słynną XIV-wieczną katedrę Santa Maria d’Eivissa, z wieży któreż zobaczyć można przepiękną panoramę miasta i portu. Ze względu na znajdującą się tam architekturę, miasto zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

O tym, co można zobaczyć w Dalt Vila przeczytasz na stronie https://www.nakednoyz.com/.

Zachód słońca w San Antonio

Położone w zachodniej części wyspy San Antonio to drugie największe miasto na Ibizie. Miejsce to słynie z klubów, barów i dyskotek, dlatego jest prawdziwą gratką dla miłośników rozrywki i zabawy. Ale nie tylko imprezowicze znajdą tutaj uciechę. Miasto to znane jestrównież z Puesta de sol en San Antonio, czyli niesamowitego zachodu słońca, jaki można podziwiać z klimatycznego baru, pałaszując miejscowe specjały.

Jaskinie

Zwolennicy aktywnego wypoczynku powinni zaplanować wycieczkę do jaskiń, jakie znajdują się na wyspie, w których można zobaczyć niesamowite formacje skalne. Jedna z jaskiń, Cova de Can Marca, została odkryta przez przemytników, którzy zrobili z niej sobie kryjówkę przed stróżami prawa. Widoczne na ścianach czerwony punkty zostały przez nich namalowane celem oznaczenia drogi do wyjścia.

Top 10 miejsc, które warto zwiedzić na Ibizie, znajdziesz pod adresem
https://www.nakednoyz.com/podroze/.

 

Artykuł zewnętrzny

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także