Sobota, 30.05.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Atrakcje turystyczne w Karpaczu - pomysł na wakacje

Atrakcje turystyczne w Karpaczu - pomysł na wakacje
Góry to miejsce, gdzie coraz więcej osób chce spędzać swoje wakacje. Nic dziwnego, w końcu ogrom atrakcji, jakie zapewniają górskie tereny sprawia, że miejsca te dostarczają turystom nie tylko rozrywki, ale i wypoczynku. Jednym z najczęściej polecanych miejsc jest położone w województwie dolnośląskim miasto Karpacz.

Górski klimat niewątpliwie sprzyja regeneracji i dobrej zabawie, zwłaszcza gdy wybierzemy odpowiednie zakwaterowanie. Nocleg w hotelu wyposażonym w Spa zagwarantuje wypoczynek na najwyższym poziomie, dlatego warto zdecydować się na znaną sieć i wybrać Hotel Mercure Skalny Karpacz.

 

Uroki Karpacza – czym może zachwycić?

Czym może zachwycić to miasto? Otóż atrakcji jest tu co niemiara! Pierwszorzędną atrakcją jest oczywiście piękny Karkonoski Park Narodowy. Karkonosze posiadają bardzo ciekawą rzeźbę terenu. Pasma górskie poprzecinane są dolinami strumyków, a ich powierzchnia przepełniona jest różnokształtnymi skałkami z granitu. Najwyższy szczyt Karkonoszy to góra o nazwie Śnieżka (1603 m n.p.m.). Specyficzna, skandynawska przyroda jest naprawdę warta obejrzenia.

Będąc w Karpaczu, można udać się np. na fascynującą pieszą wycieczkę, wybranym szlakiem turystycznym. Ścieżki przystosowane są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci czy seniorów. Szlaki biegnące z Karpacza to:

- ścieżka turystyczna „Dolina Wilczego Potoku” (1,2 km),

- szlak górniczy (0,5 km),

- szlak Śląską drogą na Śnieżkę (1,3 km),

- szlak Doliną Łomniczki do domu Śląskiego (0,8 km),

- szlak przez Kocioł Małego Stawu na Śnieżkę (1,3 km),

- szlak przez Pielgrzymy, Słonecznik i Krawędź Kotłów (2,1 km),

- szlak do Kaplicy św. Anny i Dobrego Źródła (2,3 km),

- szlak na Przełęcz Okraj Tabaczaną Ścieżką (1,3 km).

 

W mieście oraz w jego okolicy jest również sporo miejsc do zwiedzenia. Można zobaczyć m.in. miejsce anomalii grawitacyjnej, świątynię Wang, skocznię „Orlinek”, Dziki Wodospad, Karkonoskie Tajemnice, Muzeum Sportu i Turystyki, Park Bajek, Krucze Skały oraz wiele innych atrakcji. Jak widać, Karpacz jest idealnym miejscem na spędzenie niezapomnianych wakacji.

 

Hotel Karpacz Spa, czyli atrakcje dla wszystkich członków rodziny

Szeroko rozbudowana jest tu też baza noclegowa, wśród której na uwagę zasługuje Hotel Mercure Skalny Karpacz. Hotel Karpacz Spa to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, w którym dorośli wypoczną i zregenerują siły, a dzieci na pewno nie będą się nudzić. Hotel Karpacz posiada w ofercie nie tylko spa czy imprezy biznesowe, lecz także specjalną ofertę wakacyjną dla rodzin. Aktywne spędzanie wolnego czasu (tenis, bilard), kino z popcornem, muzyka oraz strefa Wellness & Spa to atrakcje, które z pewnością pochłoną całą rodzinę!

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także