Wtorek, 26.05.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Odblaski dla dzieci – zadbaj o bezpieczny, aktywny wypoczynek z rodziną

  • Grupa Tipmedia
Odblaski dla dzieci – zadbaj o bezpieczny, aktywny wypoczynek z rodziną
Od 2016 roku obowiązek noszenia odblasków dotyczy wszystkich, którzy poruszają się po zmroku poza terenem zabudowanym. Jednak noszenie elementów odblaskowych również w mieście przy kiepskiej widoczności to kwestia bezpieczeństwa – zwłaszcza jeżeli chodzi o dzieci. W jakie rozwiązania warto zainwestować?

Odblaski dla dzieci

Kamizelki dziecięce przydają się nie tylko podczas wycieczek szkolnych, ale również podczas wycieczek rodzinnych – mówi ekspert z serwisu kamizelkiodblaskowe.com.pl. – Zawsze warto mieć w zanadrzu kamizelkę lub inne elementy odblaskowe: nie zajmują dużo miejsca, a mogą uratować życie.

Coraz częściej można spotkać dziecięce wycieczki, podczas których pociechy mają na sobie elementy odblaskowe. Najczęściej są to kamizelki odblaskowe – dzięki większej powierzchni już z około 150 metrów informują uczestników ruchu drogowego, że powinni zwolnić. Kamizelki odblaskowe dla dzieci przydają się również podczas rodzinnych wycieczek, zwłaszcza w wakacje. Jeżeli jedziesz z pociechą na wycieczkę, podczas której będziecie dużo chodzić, lepiej kup kamizelkę. Nie jest powiedziane, że jej użyjesz, ale lepiej zawsze mieć ją przy sobie. Nikt nigdy – a zwłaszcza w górach i górskich miasteczkach – nie jest w stanie zagwarantować, że pogoda się nie zmieni. Odblaski z kolei sprawiają, że pieszy jest bardziej widoczny nie tylko po zmroku, ale również podczas mgły czy gwałtownego, silnego deszczu.

Odblaski na rower

Również jeżeli Twoje dziecko często jeździ rowerem, zadbaj o to, by zawsze miało kilka odblasków. Nie musi to być od razu kamizelka odblaskowa – są specjalne odblaski, które przytwierdza się na ramę roweru, odblaski na szprychy czy takie w postaci breloczków, które można przytwierdzić do plecaka.

Pamiętaj, że dzieci powtarzają zachowania dorosłych, a w szczególności rodziców. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko dbało o swoje bezpieczeństwo na drodze, musisz dać mu przykład. To kwestia również Twojego bezpieczeństwa: kupując odblaski dla całej rodziny zwiększasz swoje szanse podczas kiepskiej pogody również w mieście.

Odblaski – gdzie kupić?

Odblaski można kupić prawie wszędzie: w internecie, w supermarketach i w większych dyskontach, a czasami nawet na stacji benzynowej – mówi ekspert z serwisu kamizelkiodblaskowe.com.pl – Dlatego jeżeli zapomnisz swoich odblasków z domu, a jedziesz na wycieczkę, to nie musisz się martwić: będziesz miał szansę je kupić. Nie warto jednak nigdy zakładać, że kupi się je na miejscu. Pamiętaj: noszenie odblaskowych elementów poza terenem zabudowanym po zmroku jest obowiązkowe!

Odblaski można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych (np. w większych dyskontach), jak i przez internet. Jeżeli zamierzasz zaopatrzyć całą rodzinę w odblaskowe elementy, to taniej wyjdzie zakup w sklepie internetowym. Nie odkładaj tego zakupu na później – poruszanie się bez odblasków jest niebezpieczne, a często niezgodne z prawem!

Cena kamizelki odblaskowej, opasek na ramię czy na rower lub breloczków oscyluje w granicach od 5 złotych do 20. Jest to więc niewielki wydatek, który jednak może uratować życie Twoje i Twoich dzieci.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Zobacz także