Wtorek, 26.05.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Gdzie na „Wielkie Greckie Wakacje”?

  • Grupa Tipmedia
Gdzie na „Wielkie Greckie Wakacje”?
W sezonie wakacyjnym 2017, Polacy wyjeżdżający za granicę, najchętniej za cel swoich podróży wybierali Grecję. Szacuje się, że nawet 39 proc. Polaków od lipca do września, czyli w szczycie sezonu wakacyjnego, wybrało właśnie ten kierunek. Jak twierdzą przedstawiciele polskich biur podróży, trend ten powinien utrzymać się również i w 2018 roku. Gdzie jechać do Grecji i co warto zobaczyć?

Grecja idealnym kierunkiem wakacyjnym dla każdego

Czym Grecja przyciąga turystów z całego świata? Pięknymi kurortami wypoczynkowymi, szerokimi, piaszczystymi plażami, doskonałą pogodą od wiosny aż do jesieni, jak i przede wszystkim wielowiekowymi zabytkami. W Grecji nie sposób się nudzić, niezależnie od tego, czy wybierzemy się na wakacje na kontynent, czy na jedną z wysp.

Podczas wyjazdu do Grecji można codziennie zwiedzać przepiękne zabytki, które zachowały się do czasów współczesnych od starożytności. Grecja jest kolebką europejskiej cywilizacji. Będąc w tym kraju warto zobaczyć zabytki Aten, na czele ze wzgórzem Akropolu, piękne „wiszące klasztory” Meteory, jak i Delfy czy inne, ważne miejsca z zachowanymi pozostałościami po starożytnych Grekach.

Dobrym pomysłem jest też wyjazd na wakacje na jedną z greckich wysp. Ofert wyjazdów turystycznych na Kretę, Kos, Korfu, Zakynthos czy Rodos naprawdę nie brakuje, co potwierdza wykaz hoteli na stronie: https://www.tui.pl/wypoczynek/grecja/oferty-hotele.

Kontynent czy wyspy?

Na wakacje all Inclusive do Grecji można wybrać się już za kwotę 1349 zł od osoby. Oferta widoczna jest tutaj: https://www.tui.pl/wypoczynek/grecja/oferty-all-inclusive. Obejmuje ona pobyt 7-dniowy w hotelu Rethymno Village (3 gwiazdki) na Krecie, transfery na lotnisko i z lotniska, przelot oraz pełne wyżywienie w formule all Inclusive. Jest to wyjazd zaplanowany na 21 października, ale na Krecie w tym miesiącu panuje jeszcze bardzo przyjemna aura, sprzyjająca wypoczywaniu.

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, którą część Grecji najlepiej wybrać na swoje wakacje. Wszędzie odczujemy charakterystyczną grecką gościnność i zawsze będziemy mogli wypoczywać tak, jak lubimy - aktywnie, koncentrując się na zwiedzaniu i uprawianiu sportów, albo błogo wypoczywając na plaży. Największym zainteresowaniem wśród polskich turystów cieszą się znane i stosunkowo duże greckie wyspy: Kreta, Rodos, Zakynthos i Korfu, jak i mała wyspa Kos. Rosnącą popularnością cieszy się Kefalonia czy Thassos. Maleńkie wyspy: Lefkada, Skiathos, Skopelos czy Santorini również mają swój niepowtarzalny urok.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także