Poniedziałek, 01.06.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Przygotowania do ślubu i wesela krok po kroku

  • Grupa Tipmedia
Przygotowania do ślubu i wesela krok po kroku
Nie da się ukryć, że mamy w tym przypadku do czynienia ze sporym przedsięwzięciem pod względem logicznym, finansowym i innymi. Wszak przygotowania do ślubu i przyjęcia weselnego trwają zwykle około roku (czasami mniej, niekiedy więcej, ale jest to średnia), w tym czasie bardzo wiele jest do zrobienia. Jednak tak naprawdę tylko od tego, czy narzeczeni będą mieć dobrą organizację, zależy fakt, czy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik.

Konsultant ślubny dla zapracowanych

Od pewnego czasu istnieje w naszym kraju możliwość wynajęcia profesjonalnego wedding plannera, który weźmie na swoje barki sporą część obowiązków z cyklu: przygotowania do ślubu i przyjęcia weselnego. Oczywiście za tego typu usługi trzeba zapłacić, ale pary niezmiernie zapracowane lub też takie, które chciałyby skorzystać z kreatywności tego typu osób, jak najbardziej mogą się na to rozwiązanie zdecydować.

Kiedy rozpocząć przygotowania do ślubu?

Tak naprawdę warto byłoby, aby organizacja ślubu i wesela rozpoczęła się w niedługim czasie po zaręczynach (jeżeli para planuje, że za rok, półtora czy dwa pragnie wziąć ślub). Oczywiście w przypadku kameralnej uroczystości weselnej po ślubie cywilnym jak najbardziej istnieje możliwość zorganizowania wszystkiego i w trzy – cztery miesiące, jednak kiedy chcemy zaprosić wiele osób, mieć ceremonię w kościele oraz huczne weselisko, musimy liczyć się z tym, żeby na rok przed czasem rozpocząć.

Gdy rozpoczynamy przygotowania do ślubu, w pierwszej kolejności zwykle wybieramy termin. Najpopularniejszymi miesiącami są w naszym kraju niezmiennie od lat czerwiec i sierpień, zaś dniem tygodnia sobota. Coraz częściej jednak pary marzą o wzięciu ślubu wiosną czy wczesną jesienią, niekiedy też zimą.

Niektóre sale weselne rezerwowane są nawet na dwa lata do przodu, zatem od tego właśnie powinniśmy rozpocząć przygotowania do ślubu. Warto zrobić wszystko, by konkretne miejsce miało klimat związany ze stylem naszego przyjęcia weselnego, by wszystko idealnie do siebie pasowało. W dalszej kolejności warto byłoby wybrać zespól muzyczny, aby goście bawili się doskonale. Jeżeli parze zależy na dobrym fotografie, także nie powinna zwlekać z decyzją. W dalszej kolejności warto było by się udać do kościoła, by wstępnie porozmawiać o terminie i samej ceremonii. Na kolejne rzezy (typu wybór sukni, tortu czy dekoracji) przyjdzie czas nieco później. Przygotowania do ślubu to sporo zachodu, wydatków i rzeczy do zrobienia, ale możecie być przekonani o tym, że cudowna ceremonia i huczne wesele wszystko Wam zrekompensują i rankiem poślubnym stwierdzicie, że było warto!

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Zobacz także