Poniedziałek, 01.06.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Porady na wakacje nie od parady

  • Grupa Tipmedia
Porady na wakacje nie od parady
Chcesz zaplanować wakacje i nie wiesz od czego zacząć? Marzy Ci się wyjazd na dłużej, ale nie wiesz, jak spakować bagaż? Nie wiesz, co ze sobą zabrać, a co kupić na miejscu? Podpowiadamy!

Ciepłe kraje - dokąd jechać w nadchodzącym sezonie?

Jeśli lubisz ciepło, w nadchodzącym sezonie wybierz Włochy lub Hiszpanię. To kraje ze świetną kuchnią, pasjonującą historią i niekończącą się ofertą atrakcji. Już teraz oferta goni ofertę. Jeśli zdecydujesz się na biuro podróży możesz być pewna, że przygotuje ci ono fantastyczny wypoczynek od a do z. A jeśli wolisz wszystko zrobić po swojemu regularnie sprawdzaj oferty linii lotniczych i szukaj tanich pokoi do wynajęcia, czy to w hotelach, czy od osób prywatnych.

Zimne kraje dla tych, którzy nie lubią leżeć plackiem

Jeśli nie jesteś fanką leżenia plackiem i czekania aż słońce zrobi swoje, wolisz postawić na surową naturę nawet w chłodniejszym klimacie – wybierz Skandynawię. Pojedź do Islandii lub Norwegii - to kraje, które w ostatnich latach zyskały – nie bez powodu – ogromną popularność. Wulkany, gejzery i gorące źródła to tylko przykłady tamtejszych atrakcji. Jeśli będziesz mieć szczęście możesz zobaczyć też renifery i wieloryby. Weź ze sobą namiot i śpiwór, i doświadcz niepowtarzalnej przygody.

porady-na-wakacje-nie-od-parady_2.jpg

Co wziąć pod uwagę organizując pakowanie?

Planując wakacje musisz oczywiście wziąć pod uwagę miejsce, do którego się udajesz(jego klimat), czas trwania podróży(inaczej zapakujesz się na tydzień, inaczej na miesiąc) czy środek lokomocji(inne restrykcje panują w samolotach, inne w autokarach). Na pewno musisz podzielić swoje bagaże na dużą walizkę i torbę podręczną. W tej drugiej warto mieć rzeczy, z których będziesz korzystała całą podróż – telefon, portfel, kosmetyczka, książka.

Sytuacje nieprzewidziane, czyli co zabrać z domu, a co kupić na miejscu?

Warto też mieć na uwadze, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Dobrze jest spróbować przygotować się na wszelkie ewentualności tak, żeby Twoje wakacje były faktycznym odpoczynkiem, a nie powodem do stresu. Nie zabieraj dużo gotówki, jeśli miejsce, do którego się wybierasz ma rozwiniętą sieć bankomatów. Jeśli musisz mieć ze sobą gotówkę, trzymaj ją w różnych miejscach – stawianie jedynie na portfel może nie być najmądrzejszym pomysłem.

porady-na-wakacje-nie-od-parady_3.jpg

Poza tym dobrze jest przewidzieć dodatkowe wydatki jak nieplanowane atrakcje, wizytę u lekarza czy droższy pobyt. Nie warto jednak wydawać na to, co możemy przywieźć ze sobą, a co zagranicą często trudno dostać. Postaraj się jeszcze przed wakacjami kupić potrzebne leki, kosmetyki(wybieraj małe i poręczne opakowania np. firmy The Balm), dodatkowy sweter czy zapasową parę butów. Nie zabieraj ze sobą jedzenia (poza tym, które zjesz w podróży). Kraj do którego jedziesz na pewno zaskoczy Cię swoją tradycyjną kuchnią, poza tym jedzenie zajmuje w walizkach zbyt wiele miejsca i za dużo waży.

Jak się pakować – cztery dobre rady

Na pewno nie chcesz dopłacać za dodatkowy bagaż albo dźwigać trzech walizek zamiast jednej. Oto kilka sposobów na to jak najlepiej się spakować:

  1. nie składaj ubrań – roluj je, zajmą mniej miejsca
  2. na spód walizki wsadzaj zawsze najcięższe rzeczy
  3. wkładaj skarpetki do butów
  4. jeśli masz możliwość - kurtki i swetry pakuj próżniowo

 

 


​Artykuł partnera

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Zobacz także