Poniedziałek, 01.06.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Idealne miejsca na wypoczynek

Idealne miejsca na wypoczynek
Niezliczona ilość osób marzy o tym, aby w czasie wakacyjnego urlopu spędzić czas w ciepłym, słonecznym miejscu, w którym przede wszystkim będzie można wypocząć. Cóż bowiem może być przyjemniejszego od relaksu na piaszczystej plaży, gdy słyszymy szum fal uderzających delikatnie o brzeg? To głównie dlatego tak wielu turystów wybiera się w egzotyczne miejsca.

Dubaj

Wakacje w Dubaju cieszą się od kilkunastu lat ogromnym powodzeniem. Przybywając w to miejsce aż trudno uwierzyć, że jeszcze sto lat temu były tu tylko maleńkie, pasterskie osady. Dziś Dubaj to jeden z najważniejszych punktów na mapie świata. Wieżowce, luksusowe hotele, plaże i doskonała pogoda sprawiają, że możemy w tym miejscu w pełni się zrelaksować, a także poczuć nutkę atmosfery orientu. Co prawda, nie jest to miejsce w którym można by było odkryć w pełni arabską kulturę, ale przeliczne atrakcje, takie jak np. niezapomniana przejażdżka na wielbłądach po pustyni pozwoli nam to zrekompensować.

Kenia

Wycieczki do Kenii cieszą się nieustającą popularnością wśród turystów. Dzieje się tak przede wszystkim przez doskonały klimat jaki panuje w tym kraju, a także jego atrakcje. Ludzie tu przybywający na ogół pragną zwiedzić przepiękne parki narodowe, w których na żywo można oglądać wspaniałe okazy dzikich zwierząt, takich jak lwy, zebry, żyrafy, strusie, nosorożce, antylopy, czy też słonie. Jednak spora ilość turystów wybiera również Kenię ze względu na możliwość wypoczynku w nadmorskich kurortach. Wspaniałe plaże, egzotyczna roślinność - to główne zalety przepięknego, kenijskiego wybrzeża.

Mauritius

Mauritius jest wyspą, która leży na Oceanie Indyjskim i zalicza się go do Archipelagu Maskarenów. Z racji na swoją bardzo ciekawą historię, można na niej odnaleźć ślady wpływów portugalskich, holenderskich, a także francuskich, kreolskich i hinduskich. Poza tym przybywając na Mauritius turyści mogą być pewni, że pogoda ich nie zawiedzie. Wysoka temperatura, piaszczyste plaże, egzotyczna roślinność, ciepłe wody oceanu oblewające wyspę - brzmi wspaniale, prawda? Nic zatem dziwnego, że turyści odwiedzający biura podróży, bardzo często pytają o wycieczki na Mauritius all inclusive. Będąc na tej wyspie koniecznie należy spróbować swoich sił w sportach wodnych. Z kolei dzięki nurkowaniu można będzie poznać przepiękny świat podwodnej przyrody.

Bali

Wczasy na Bali to marzenie niemal każdego turysty. Indonezyjska wyspa cieszy się od wielu lat ogromnym powodzeniem. Każdego roku przybywają na nią miliony gości, którzy pragną nacieszyć oczy wspaniałymi widokami i przede wszystkim zaznać upragnionego odpoczynku. Przepiękne plaże, ciepłe morze sprzyjają realizacji takich marzeń. Na Bali można również podziwiać rzadkie okazy flory i fauny, niespotykane w Europie. Każdy, kto zdecyduje się spędzić wakacje na tej wyspie, powinien również (w czasie nurkowania) zobaczyć niezwykły, podwodny świat przyrody. Zaś osoby, które chcą poznać choć częściowo tamtejszą kulturę, mogą wybrać się do wielu świątyń, z których słynie ta niezwykła wyspa.

Meksyk

Jeśli ktoś lubi dalekie podróże i ciepły, słoneczny klimat, to wakacje w Meksyku dla takiej osoby będą wręcz idealnym rozwiązaniem. W znanych na całym świecie kurortach, takich jak Acapulco, czy też Cancun, można nie tylko wypocząć, ale i przyjemnie spędzić czas. Wspaniałe plaże, ciepłe wody Zatoki Meksykańskiej i Oceanu Spokojnego przyczyniają się do tego, że Meksyk jest tak często wybierany, jako główna destynacja turystów z całego świata. Jeśli jednak ktoś jest nastawiony na zagłębienie się w tamtejszej kulturze, wówczas powinien odwiedzić miejsca takie jak starożytne miasta Azteków i Majów, Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, a także niektóre większe miasta tego kraju - Meksyk, Guadalajara, czy też Puebla.

Dominikana

Na Morzu Karaibskim położone jest państwo, cieszące się niezwykłą sympatią turystów, którzy w biurach podróży bardzo często pytają o wycieczki na Dominikanę. Jest to bowiem kraj, gdzie wypocząć może niemal każdy. Przepiękna pogoda, ciepłe morze i ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, to wystarczające argumenty, aby przybyć na tę wyspę. Oprócz tego turyści mogą nacieszyć oczy niezwykłymi widokami flory i fauny (także tej podwodnej). Warto również odwiedzić miasta Dominikany, przede wszystkim jej stolicę Santo Domingo, San Pedro de Macoris, La Romanę, czy też Santiago de los Caballeros.

Wyspy Kanaryjskie

Jeśli zaś ktoś chce poczuć niezwykły klimat egzotycznych krajów, a jednocześnie nie chce podróżować na drugi koniec świata, powinien udać się na Wyspy Kanaryjskie – archipelag położony u wybrzeży Afryki, jednak należący do Hiszpanii. W jego skład wchodzi siedem głównych wysp. Wśród nich jest Gran Canaria. Najważniejszym punktem wyspy jest miasto Las Palmas. Oprócz niego, turyści przybywający na wyspę najchętniej udają się do trzech połączonych ze sobą miejscowości: Maspalomas, Playa del Ingles, a także San Agustin. Z kolei do najważniejszych miejsc, które powinni odwiedzić turyści zaliczana jest jaskinia Galdar, a także klasztor Valeron, położony w Santa Maria de Guia. Nie dziwi więc fakt, że turyści, którzy chcą odwiedzić tę fascynującą wyspę, tak często pytają o oferty - Gran Canaria last minute.

 

Artykuł sponsorowany

Podziel się:
Oceń:

Zobacz także