Poniedziałek, 01.06.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Tak wygląda najlepsze gospodarstwo agroturystyczne na Pomorzu. "Prowansja na Kaszubach" [ZDJĘCIA]

  • Wypoczynek i Zdrowie | www.wypoczynekizdrowie.pl | Obserwuj nasz Facebook i Instagram
Tak wygląda najlepsze gospodarstwo agroturystyczne na Pomorzu. "Prowansja na Kaszubach" [ZDJĘCIA]
"Lawendowa Osada" w Przywidzu została najlepszym gospodarstwem agroturystycznym na Pomorzu. W Lubaniu, na konferencji "Nowe wyzwania turystyki wiejskiej", w konkursie głównym przyznano aż 14 nagród.

 

 

Lawendowe pola w Przywidzu państwa Barbary i Bartosza Idczaków zrobiły największe wrażenie na jury.

Zdobyliśmy pierwsze miejsce, jest to niesamowite wyróżnienie. Oprócz pola lawendy, są trzy chatki lawendowe, w których przyjmujemy gości. Prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne, ale jest też pewna infrastruktura, która składa się z groty solnej, basenu, sauny i gorącej bali - powiedział reporterom Radia Gdańsk pan Bartosz. 

 

"Lawendowa Osada" jest ekologicznym gospodarstwem, w którym uprawia się pierwsze i największe w północnej Polsce, na Pomorzu i Kaszubach pole lawendy. Jest tu aż kilkanaście jej odmian. - Prowansja na Kaszubach,  śmieje się pani Barbara. - Plantacja lawendy to bardzo trudna i ciężka praca. My ją uprawiamy ekologicznie, czyli prawie non stop pielimy. Jeżeli chodzi o tę roślinę, to u nas są bardzo trudne warunki do uprawy, ale my chyba się uparliśmy - dodaje właścicielka "Lawendowej Osady".

 

 

Kaszuby, rozwój agroturystyki, Bałtyk i produkty regionalne, sprawiają, że Pomorze jest w turystycznej czołówce Polski - uważa prof. Mirosław Boruszczak z Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.

Ludzie jadą z ciekawości, a potem starają się nas lubić, a my ich i stąd taka popularność. Czy truskawka, czy kaczka, czy gęś, to markowy produkt naszego województwa i jest to na pewno magnetyczny czynnik - mówił profesor.

 

 

 

 

 

 

"Lawendowa Osada" działa przez cały rok. Koszt noclegu w 4-osobowym domku to 350 zł za dobę.

http://lawendowaosada.pl/ | https://www.facebook.com/lawendowa.osada

 

 

Wypoczynek i Zdrowie | www.wypoczynekizdrowie.pl | Obserwuj nasz Facebook i Instagram
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także