Wtorek, 24.11.2020, imieniny: Emmy, Flory, Romana

Dokąd jeździmy na urlop w listopadzie

  • Wypoczynek i Zdrowie | Obserwuj nasze zdjęcia na Instagramie
Dokąd jeździmy na urlop w listopadzie
Tańsze bilety lotnicze, pierwsza depresja jesienna i pozasezonowy brak tłumu - to wystarczające powody, by coraz większa rzesza Polaków planowała wyjazd do ciepłych krajów w listopadzie.

W tym roku kolejny rok z rzędu wielką popularnością cieszy się Tajlandia. Pośredniczący w zamawianiu biletów lotniczych i hoteli serwis Kayak.pl odnotował  aż 106 proc. wzrost liczby zakupionych biletów na jesienny wyjazd do Bangkoku wśród przez klientów z Polski. 

Zdaniem Very Pershiny, dyrektor regionalnej Kayak na Polskę oraz Rosję to częściowo zasługa rosnącej zamożności Polaków oraz skutek taniejących z roku na rok biletów oraz utrzymujących się niskich cen na miejscu w Tajlandii.

 

Tajlandia słynie jako najlepsze miejsce na pierwszą wizytę w Azji. Kraj uznawany jest za bezpieczny i przyjazny odwiedzającym. Podróżnym zapewnia zarówno oczekiwaną egzotykę – rozumianą jako odmienną kulturę i przyrodę – jak i niezbędną infrastrukturę turystyczną - mówi Vera Pershina z Kayak.pl

 

Trend potwierdzają także inni pośrednicy oraz linie lotnicze.

W liniach Emirates, popularnych wśród Polaków podróżujących na własną rękę Bangkok zajmuje 3. miejsce pod względem popularności tej jesieni, zaraz po Dubaju - wyrastającym na port przesiadkowy - i Mauritiusie. Dużą popularnością cieszą się tam również loty z Polski przez Dubaj na Bali, do RPA i na Seszele. 

Na pobyt na Bali czy Mauritiusie najlepszy jest początek jesieni, czyli przełom września i października, bowiem w listopadzie zaczyna się tam już pora deszczowa: ciepła, ale bardzo wilgotna pora roku. Podobnie najpopularniejsze afrykańskie destynacje takie jak RPA czy Seszele właśnie naszą jesienią oferują dobre warunki klimatyczne oraz stosunkowo niskie ceny przelotów.

Wyszukiwarka Tripsta.pl, również pośrednicząca w zakupie biletów lotniczych także potwierdza dużą popularność egzotyki jesienią. Wprawdzie pierwsze dwa miejsca wśród najczęściej wyszukiwanych w niej kierunków zajmują Warszawa i Gdańsk, ale już na 3. miejscu uplasował się Bagkok. 

Najpopularniejsze jesienią 2016 r. kierunki wg...

 

Linii Emirates

1.           Dubaj

2.           Mauritius

3.           Bangkok

4.           Kolombo

5.           Malediwy

6.           Hong Kong

7.           Sydney

8.           Seszele

9.           Singapur

10.         Szanghaj

 

według Tripsta,pl

 

1. Warszawa

2 Gdańsk

3. Bangkok

4. Kraków

5. Stambuł

6. Kijów

7. Praga

8. Rzeszów

9. Szczecin

10. Ateny

 

według Kayak.pl

 

1. Bangkok, Tajlandia

2. Denpasar, Bali

3. Johannesburg, RPA

4. Mahé, Seszele

5. Singapur

6. Zanzibar, Tanzania

 

___________________________________________________

To jest też temat dla Ciebie

 

Co zrobić jak zgubią nasz bagaż na lotnisku

 

Wypoczynek i Zdrowie | Obserwuj nasze zdjęcia na Instagramie
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także